Bombardier dostarczy tramwaje dla Duisburga

Bombardier dostarczy tramwaje dla Duisburga

14 grudnia 2017 | Źródło: Bombardier/ŁK
PODZIEL SIĘ

Bombardier Transportation dostarczy 47 nowych tramwajów Flexity dla niemieckiego Duisburga. Wartość kontraktu wynosi 132 mld euro.

Fot. Bombardier

Bombardier dostarczy nowe pojazdy dla Duisburga w latach 2019 – 2023. Tramwaje będą wyposażone w nowatorski system wykrywania przeszkód. System ten rozwinięty przez Bombardiera otrzymał homologację na rynek niemiecki i opiera się na kamerach, które zastąpią lustra i umożliwią maszyniście podgląd miejsc, które dotychczas były "ślepymi punktami" w pojeździe.

Tramwaje zamówione przez Duisburg będą trójczłonowymi pojazdami z rodziny Flexity o długości 34 m, posiadającymi 70% niskiej podłogi i pojemność 200 pasażerów. Nowe tramwaje będą miały większą pojemność od obecnie eksploatowanych w tym mieście, co wynika z wzrostu popularności transportu zbiorowego w Duisburgu.

– Inwestujemy w rozwiązania transportu publicznego, które przynoszą więcej komfortu i przestrzeni dla naszych klientów. W szczególności stawiamy na najnowsze osiągnięcia technologiczne w zakresie bezpieczeństwa pasażerów oraz uczestników ruchu drogowego – powiedział Klaus-Peter Wandelenru, szef biura technologicznego, DVG - operatora komunikacji w Duisburgu.