APS Energia dostarczy przetwornice dla H. Cegielski

APS Energia dostarczy przetwornice dla H. Cegielski

20 grudnia 2017 | Źródło: APS Energia
PODZIEL SIĘ

Producent systemów zasilania podpisał z grupą H. Cegielski-Poznań kontrakt na dostawę przetwornic statycznych oraz systemów diagnostyki i rejestracji dla wagonów kolejowych.

Fot. APS Energia

Zlecenie dla APS Energia jest warte ponad 16,5 mln zł netto Termin rozpoczęcia realizacji kontraktu ustalono na II kwartał 2018 roku.

– Kontrakt z grupą H. Cegielski stanowi dla nas kolejny ważny krok w stronę dywersyfikacji przychodów. Efekty tej umowy będą widoczne od II kwartału 2018 roku. W każdym nowoczesnym państwie obszar transportu i komunikacji stanowi podstawę rozwoju. Z tego powodu to najbardziej dofinasowany segment rynku, charakteryzujący się dużym portfelem zamówień. Spodziewam się, że w niedalekiej przyszłości sprzedaż dla segmentu Transportu i Trakcji Jezdnej (T&T) będzie stanowić istotną część przychodów spółki. Wiążemy z nim bardzo duże nadzieje – mówi Piotr Szewczyk, prezes zarządu APS Energia.

Od 2013 r. w APS Energia działa Departament Trakcji, którego zadaniem jest opracowywanie nowych rozwiązań stosowanych m.in. w tramwajach, metrze, trolejbusach, wagonach oraz innych zespołach trakcyjnych.

– APS Energia ma już za sobą dostawy blisko 500 systemów dla branży kolejowej, użytkowanych zarówno na rynku polskim jak i zagranicznym. W ostatnim kwartale zakończyliśmy prace nad projektem innowacyjnej przetwornicy statycznej dedykowanej dla taboru. Obecnie przymierzamy się do nowego przedsięwzięcia i pracujemy nad kolejnymi urządzeniami dla trakcji jezdnej, jak np. nowe typoszeregi przetwornic oraz kompleksowe rozwiązania do zasilania pojazdów trakcyjnych. Kolejnym etapem rozwoju naszego T&T będzie ekspansja na rynki eksportowe – mówi Paweł Szutko, dyrektor Departamentu Trakcji APS Energia