Janusz Kućmin szefem Akiem na Europę Centralną

Janusz Kućmin szefem Akiem na Europę Centralną

19 stycznia 2018 | Autor: AB
PODZIEL SIĘ

Po 11 latach zarządzania przedstawicielstwem Bombardier Transportation na Polskę Janusz Kućmin zmienił pracę. Od stycznia jest szefem regionu w firmie specjalizującej się w leasingu taboru kolejowego.

Fot. Bombardier

Akiem to francuska firma działająca na terenie Europy, także w Polsce. Jej nowy szef na Europę Centralną przez 11 lat nadzorował działalność Bombardiera w Polsce (m.in. produkcja pudeł taboru oraz automatyki kolejowej). Bombardier dostarczał w tym czasie wagony, lokomotywy, tramwaje oraz systemy srk dla polskich odbiorców. Firma była też dostawcą samolotów dla PLL LOT. Z Bombardierem Kućmin związany był w sumie przez 16 lat, ponieważ w latach 2001-2006 sprawował m.in. funkcję dyrektora sprzedaży oraz rzecznika prasowego.

– Od stycznia zmieniłem pracę, ale pozostałem w branży kolejowej. Moim zadaniem jest rozwój i wzmocnienie działalności Akiem w Europie Centralnej. Jestem odpowiedzialny za leasing lokomotyw w Polsce i krajach ościennych – mówi Janusz Kućmin. – Akiem dysponuje flotą 370 lokomotyw, z czego cześć może być wykorzystana w naszym regionie. Aktualnie jesteśmy w trakcie odbiorów serii nowych elektrowozów wielosystemowych TRAXX – dodaje.

Wśród dotychczasowych, polskich klientów Akiem są tacy przewoźnicy jak Orlen Koltrans, Pol-Miedź Trans, Kolprem, Captrain Polska i CTL Logistics. Ostatnio do grana klientów firmy dołączyło m.in. czeskie AWT z grupy PKP Cargo. Według Janusza Kućmina Akiem jest teraz w fazie wzrostu i wkrótce pozyska nowych klientów.

– Mamy zespół ambitnych pracowników, którzy elastycznie podchodzą do oferowania pojazdów przewoźnikom. Nie zajmujemy się tylko leasingiem lokomotyw, ale świadczymy usługi serwisowe. Zajmuje się tym należąca do Akiem spółka MGW Serwis – opowiada Janusz Kućmin.