FRACHT 2018 – do niedzieli rejestracja w promocyjnej cenie

FRACHT 2018 – do niedzieli rejestracja w promocyjnej cenie

16 lutego 2018 | Źródło: Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Tegoroczne Forum Transportu Intermodalnego FRACHT odbędzie się w dniach 11-12 kwietnia w gdańskim AmberExpo. Warto zarejestrować się na konferencję do 18 lutego (niedziela), aby zapłacić promocyjną cenę za udział w tym wydarzeniu.

Fot. Arch. Kombiverkehr

FRACHT 2018 zapowiada się szczególnie interesująco. Tegoroczna edycja forum branży transportowo-logistycznej potrwa dwa dni, w ciągu których uczestnicy konferencji wysłuchają dziewięciu prelekcji – wykładów oraz sześciu paneli dyskusyjnych. Wśród zagadnień zaproponowanych przez Radę Programową Forum jest współpraca wielogałęziowa, m.in.: transportu kolejowego z drogowym oraz rozwoju przewozów kolejowych między Europą i Chinami.

Pierwszego dnia, 11 kwietnia odbędą się trzy panele. Uczestnicy pierwszej dyskusji podsumują wyniki przewozów intermodalnych za 2017 r. i postarają się omówić bariery w rozwoju przewozów multimodalnych, w tym problemy z dostępnością terminali. Udział w panelu wezmą m.in.: przedstawiciele PKP S.A., PKP PLK, UTK oraz portów morskich.

Druga debata będzie poświęcona wpływom portów morskich Europy i Azji na rozwój transportu intermodalnego. W tym panelu zabiorą głos przedstawiciele portów w Szanghaju i Ningbo, Gdańsku, Gdyni, Szczecinie i Świnoujściu.

Trzeci panel dyskusyjny również będzie miał charakter międzynarodowy. Spotkają się w nim przedstawiciele zarządów kolei w Azerbejdżanie, Chinach, Estonii, Gruzji, Iranie, Kazachstanie, Mongolii, Rosji, Polsce oraz na Litwie, Ukrainie i Białorusi. Tematem dyskusji będzie rozbudowa szlaków łączących Europę i Azję.

Debaty zaplanowane na 12 kwietnia, tzn. drugi dzień FRACHT 2018, będą dotyczyły problemów polskiego sektora TSL. Pierwsza będzie dotyczyła aktualizacji Strategii Rozwoju Transportu do 2020 r. (z perspektywą do 2030 roku). Drugi tego dnia, a w sumie piąty panel dyskusyjny zostanie poświęcony ocenie skutków wejścia w życie nowych regulacji prawnych dotyczących bocznic i infrastruktury usługowej. Z kolei ostatnia podczas Forum dyskusja będzie dotyczyła efektów rocznej działalności nowej służby – Krajowej Administracji Skarbowej, niezwykle ważnej w procesie odpraw celnych towarów.

Szczegóły dotyczące forum FRACHT 2018 znajdują się na stronie forum-fracht.pl.

Formularz rejestracji (link)

Program konferencji (link)