Siemens wyposaży autonomiczne metro w Malezji w systemy sygnalizacji

Siemens wyposaży autonomiczne metro w Malezji w systemy sygnalizacji

28 lutego 2018 | Źródło: Siemens
PODZIEL SIĘ

Siemens otrzymał zamówienie od Prasarana Malaysia Berhad, operatora lekkiej kolejki miejskiej (LRT), na dostarczenie i instalację systemu sygnalizacji i kontroli pociągów dla planowanej automatycznej linii metra (LRT3) w Kuala Lumpur, w Malezji.

Siemens wyposaży autonomiczne metro w Malezji w systemy sygnalizacji
Fot. Siemens

Nowa linia o długości 38 kilometrów wraz z zajezdnią ma zostać ukończona w lutym 2021 roku. W ramach zamówienia Siemens zainstaluje system drzwi ekranowych na peronach oraz system antywłamaniowy.

- Transport publiczny jest kluczowy dla ekonomicznego rozwoju okręgu miejskiego Kuala Lumpur. Projekt będzie wspierał rozwój atrakcyjnej, niezawodnej i wydajnej infrastruktury transportu masowego poprzez optymizację czasów kursowania pociągów i poprawę punktualności dzięki najnowszemu systemowi kontroli pociągów (CBTC) w technologii Trainguard, która pozwala operatorowi na maksymalizacje przepustowości sieci - powiedział Michael Peter, prezes branży Mobility w Siemens AG.

Docelowo, planowana linia połączy Bandar Utama z Klangiem. Bedzie obsługiwała 26 stacji, z czego 25 będzie napowietrznych, a jedna podziemna. Po ukończeniu budowy linia zostanie włączona w istniejący zintegrowany system transportu miejskiego w dolinie Klang. Zapewni połączenie między zachodnią częścią okręgu Kuala Lumpur i doliną Klang.

Projekt ma na celu wsparcie osób korzystających z linii metra, z której korzysta blisko 500 tysięcy mieszkańców, w tym aż 74 tys. osób dojeżdżających do pracy. Przepustowość systemu to prawie 37 tys. pasażerów na godzinę w jedną stronę, uzyskaną dzięki poprawie połączeń i zmniejszeniu korków.

Linia będzie w pełni automatyczna w standardzie GoA4. W ciągu ostatnich lat firma Siemens wyposażyła około 300 km linii na cały świecie w sygnalizacje dostosowaną do w pełni automatycznego działania.