Siemens zbuduje i wyposaży linię tramwajową w Kopenhadze

Siemens zbuduje i wyposaży linię tramwajową w Kopenhadze

16 marca 2018 | Źródło: Siemens
PODZIEL SIĘ

Siemens, we współpracy z Per Aarsleff A/S, generalnym wykonawcą infrastruktury ogólnej, otrzymał zlecenie na budowę sieci tramwajowej w Kopenhadze, stolicy Danii. Kontrakt zakłada dostarczenie 27 czteroczłonowych tramwajów Avenio, budowę sieci trakcyjnej, sygnalizacji, dostarczenie wyposażenia zajezdni, a także zarządzenie i integrację całego systemu. Kontrakt jest projektem 'pod klucz'. Zlecenie obejmuje również 15 lat obsługi serwisowej. Odbiór systemu jest planowany na rok 2024.

Fot. Siemens

Dwutorowa linia tramwajowa o długości 28 km będzie łączyć dzielnice Lyngby na północnych przedmieściach Kopenhagi oraz Ishøj, znajdującą się peryferiach na południu miasta. Linia będzie miała 29 przystanków. Każdy tramwaj Avenio będzie oferował 64 miejsca siedzące i 199 miejsc stojących. Linia będzie wiodła wzdłuż obwodnicy Ring 3 i zastąpi komunikację autobusową w trosce o zmniejszenie emisji spalin w transporcie miejskim, co jest jednym z celów rozwoju miasta opracowanych jeszcze w 1947 r.

- Mając ponad 130 lat doświadczenia w budowaniu tramwajów elektrycznych, spółka Siemens oferuje projekty 'pod klucz' charakteryzujące się całościowymi rozwiązaniami spełniającymi potrzeby każdego miasta, co czyni naszą firmę wiarygodnym partnerem. Tramwaj Siemens sprawi, że transport publiczny w tym mieście będzie bardziej zrównoważony i ekonomiczny. Ten atrakcyjny środek transportu przełoży się także na rozwój całego regionu około miejskiego - mówi Michael Peter, prezes branży Mobility w Siemens AG.

Głównym założeniem przyświecającemu budowie sieci kolejki miejskiej w rejonie Kopenhagi jest rozwój przedmieść miasta i połączenie ich z centrum stolicy. Projekt ma też na celu usprawnienie zielonego transportu w Kopenhadze i stanowi istotny element strategii zakładającej neutralizację emisji dwutlenku węgla w stolicy Danii do 2025 r.