Transport miejski Siemens planuje przejąć producenta oprogramowania dla ITS

Siemens planuje przejąć producenta oprogramowania dla ITS

04 kwietnia 2018 | Źródło: Siemens
PODZIEL SIĘ

Wraz z końcem kwietnia 2018 r. Siemens planuje przejąć spółkę Aimsun SL, specjalizującą sie w tworzeniu oprogramowania dla Inteligentnych Systemów Transportowych (ITS). Aimsun pozostanie oddzielną spółką w pełni kontrolowany przez branżę Mobility Siemensa.

Siemens planuje przejąć producenta oprogramowania dla ITS
Fot. Siemens

Rosnący ruch osobowy, zwłaszcza w terenach wielkomiejskich, jak również nowe wymagania stawiane przez rozwijające się technologie, takie jak uczestnictwo aut autonomicznych w ruchu publicznym, zmuszają planistów i operatorów ruchu do spojrzenia na kwestie mobilności z nowej perspektywy.

Aimsun tworzy oprogramowanie, które symuluje ruch uliczny na planowanych projektach konstrukcyjnych. Firma opracowuje także rozwiązania, które w czasie rzeczywistym pomagają optymalizować ruch uliczny i przewidywać korki zanim te nastąpią. Z usług prognostycznych Aimsun korzysta ponad 4600 użytkowników w 79 krajach.

- Siemens wzmacnia swoją pozycję jako dostawca intermodalnych i zintegrowanych rozwiązań komunikacyjnych, zwłaszcza w rosnącym segmencie cyfrowych rozwiązań dla mobilności. W połączeniu z niedawno przejętą firmą HaCon - dostawcą oprogramowania dla transportu publicznego i logistyki oraz Aimsun rozszerzamy naszą silną pozycję w sektorach automatyzacji ruch drogowego i kolejowego - powiedział Michael Peter, prezes branży Mobility w Siemens AG.

Z Inteligentnych Systemów Transportowych (ITS) Siemensa korzystają m.in. największe polskie miasta takie jak Warszawa, Kraków, Rzeszów, Poznań oraz Białystok.

- Nasze partnerstwo z Siemensem pozwoli rozwinąć systemy wspierające decyzje przy zarządzaniu zintegrowanymi korytarzami komunikacyjnymi i symulacji płynniejszej sygnalizacji. Połączenie naszych spółek stworzy również platformę dla naszych programów w Europie Środkowej oraz na wschodzących rynkach – dodał Jaime L. Ferrer, prezes Aimsun.