Warszawa: jedna oferta w przetargu na wschodni odcinek metra

Warszawa: jedna oferta w przetargu na wschodni odcinek metra

18 kwietnia 2018 | Autor: ŁK
PODZIEL SIĘ

18 kwietnia do Metra Warszawskiego wpłynęła jedna oferta na budowę niemalże czterokilometrowego odcinka II linii metra w kierunku północno-wschodnim. Oferta zmieściła się w kosztorysie.

Fot. UM Warszawa

Na budowę odcinka północno-wschodniego inwestor czyli miasto Warszawa przeznaczył kwotę prawie 1,5 mld zł brutto. W przetargu wpłynęła jedna oferta złożona przez konsorcjum tureckiego Gülermak i włoskiego Astaldi. Zaproponowana cena: z podatkiem VAT: wynosi 1,4 mld zł.

Ten etap rozbudowy II linii metra obejmie budowę trzech stacji C19 Zacisze, C20 Kondratowicza i C21 Bródno. Ponad wybudowane zostaną tory odstawcze za stacją C21, trzy wentylatornie szlakowe, komora demontażowa przy stacji C18 oraz trzy odcinki szlakowe.

Ogłaszany przetarg jest kontynuacją prac związanych z budową II linii warszawskiego metra. Rozbudowa o kolejne 3 stacje była możliwa, dzięki przeprowadzonemu w 2015 roku konkursowi na wykonanie koncepcji architektoniczno-budowlanej drugiego etapu realizacji odcinka wschodniego-północnego II linii metra w Warszawie. Główną nagrodę w konkursie dla tego odcinka otrzymała pracownia ILF Consulting Engineers Polska, która zaprojektowała m.in. rastrowe ściany zatorowe i wykonane z betonu, częściowo przeszklone wejścia na stacje.