Dwa przetargi na dostawę pojazdów szynowych unieważnione

Dwa przetargi na dostawę pojazdów szynowych unieważnione

23 maja 2018 | Autor: Łukasz Kuś
PODZIEL SIĘ

Województwa lubelskie i lubuskie unieważniły przetargi na dostawę nowych pojazdów szynowych dla ruchu pasażerskiego. W przypadku zamówienia regionu ze wschodu kraju jedyna oferta była za droga.

Fot. Lichen99 Wikimedia Commons

Województwo lubelskie rozpisało w lutym przetarg na 11 dwuczłonowych elektrycznych zespołów trakcyjnych wraz z wykonaniem usług serwisowych. Ezt miały być dostosowane do prędkości maksymalnej 160 km/h i wysokości peronów 300 – 760 mm.

Jedyną ofertę w przetargu zgłosiła bydgoska Pesa, która za dostarczenie pojazdów chciała 170,7 mln zł brutto. Tymczasem samorząd województwa na tę inwestycję przeznaczyć planował 152,5 mln zł brutto i z uwagi na brak możliwości wygospodarowania dodatkowych pieniędzy zdecydował się unieważnić postępowanie.

Zakup 11 ezt ma być realizowany w ramach dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego dla województwa lubelskiego. Postępowanie prawdopodobnie będzie musiało być wznowione.  

To niejedyne unieważnione 22 maja postępowanie na dostawę nowych pojazdów szynowych dla ruchu pasażerskiego. Województwo lubuskie musiało anulować  przetarg na dostawę dwóch trzyczłonowych spalinowych zespołów trakcyjnych o prędkości maksymalnej 120 km/h. W tym przypadku w postępowaniu nie wpłynęła bowiem żadna oferta.