Stadler dostarczy 11 FLIRT-ów dla VorAlpen Express

Stadler dostarczy 11 FLIRT-ów dla VorAlpen Express

13 czerwca 2018 | Źródło: Stadler
PODZIEL SIĘ

Stadler wraz ze szwajcarskim operatorem Südostbahn (SOB) zaprezentowali nowy niskopodłogowy EZT FLIRT Traverso przeznaczony do eksploatacji na linii VorAlpen Express. Prezentacja odbyła się w mieście Erlen.

Fot. SOB

W czerwcu 2016 r., firma SOB podpisała umowę ze Stadlerem na zaprojektowanie i zbudowanie sześciu składów ośmioczłonowych i pięciu czteroczłonowych, które zastąpią tabor obecnie eksploatowany na trasie St Gallen - Lucerna (pocągi VorAlpen Express). Maksymalna prędkość pojazdów wynosi 160 km/h.

Każdy skład ośmioczłonowy może pomieścić 359 pasażerów, w tym 68 w klasie pierwszej, podczas gdy zestaw czteroczłonowy posiada 197 miejsc, z których 22 to fotele w pierwszej klasie. Przy każdym siedzeniu znadują się gniazdka elektryczne.

Pociągi mają panoramiczne okna, miejsca do przechowywania nart i rowerów, sekcję dla rodzin i dwa pomieszczenia gastronomiczne. Traverso ma system informacyjny zawierający od czterech do siedmiu ekranów. Pociąg zaprojektowany jest zgodnie z najnowszymi przepisami europejskimi dotyczącymi równego dostępu do pojazdów dla osób niepełnosprawnych.

Nowe składy Stadlera zastąpią poprzednie generacje FLIRT-ów w VorAlpen Express w rozkładzie 2019/2020.