Pojazdy Siemensa na targi InnoTrans 2018

Pojazdy Siemensa na targi InnoTrans 2018

22 czerwca 2018 | Źródło: Siemens
PODZIEL SIĘ

W dniach 18-21 września w Berlinie odbędą się największe europejskie targi kolejowe – InnoTrans. Wśród wystawców nie zabraknie firmy Siemens, która zaprezentuje osiem pojazdów dla przewoźników pasażerskich i towarowych.

Fot. Siemens

Pojazdy dla ruchu miejskiego i podmiejskiego:

Avenio M Ulm: 12 niskopodłogowych tramwajów Avenio zostanie przekazanych spółce SWU Verkehr GmbH dla niemieckiego Ulm. Pojazdy zostały zoptymalizowane do tras tramwajowych, które charakteryzują strome wzniesienia. Avenio M będą wyposażone także w system ostrzegania przed kolizją „Tram Assistant V1.0”.

Metro Sofia: Siemens wyposaży 3 linię sofijskiego metra w Bułgarii w 20 pociągów Inspiro wyposażonych w systemy zarządzania energią i sterowania pociągiem do automatycznych operacji, w tym automatycznych drzwi na peronie. Pociągi są tworzone we współpracy z nowosądeckim Newagiem.

Cityval Rennes B: 25 zautomatyzowanych systemów kolejowych (APM) rozpocznie działanie na drugiej linii B metra w mieście Rennes (Francja), począwszy od 2020 r.

Desiro City Moorgate: Desiro City to odnosząca sukcesy platforma, która oferuje maksymalną elastyczność, idealny komfort i wygodę dla pasażerów oraz niskie zużycie energii na rynku brytyjskim. Pociągi, które są budowane dla klienta Govia Thameslink Railway (GTR) to trzecie zamówienie dla tej platformy. Pierwszy z 25 zamówionych pociągów rozpocznie działanie na londyńskiej linii Great Northern Line pod koniec 2018 roku.
 

Pojazdy dla ruchu międzymiastowego:

Rhine-Ruhr Express (RRX): Dzięki innowacyjnej konstrukcji i cyfrowej sieci, RRX wyznacza nowe standardy komfortu pasażera oraz dostępności usługi w najbardziej zaludnionym regionie Renu i Ruhry w Niemczech. Pierwszy w z 82 elektrycznych zespołów trakcyjnych HC zostanie dostarczany w drugiej połowie 2018 r. To również pierwsze pojazdy Siemensa wyposażone w specjalną powłokę na okna wzmacniające sygnał radiowy i dostęp do sieci 4G.

Prototyp akumulatorowego pojazdu Desiro ML ÖBB cityjet: Systemy napędów alternatywnych stają się coraz ważniejsze dla operacji na niezelektryfikowanych trasach kolejowych. Współpracując z Austriackimi Kolejami Federalnymi (ÖBB), seryjna partia kolei Desiro ML ÖBB została wyposażona w akumulator do pracy bez linii napowietrznych.

Lokomotywy:

Vectron MS: Vectron jest uniwersalną lokomotywą dla Europy, umożliwiającą świadczenie transgranicznych przewozów pasażerskich i towarowych w całej Europie. W ciągu kilku lat sprzedano ponad 720 lokomotyw dla ponad 35 klientów z całej Europy, w tym także dla DB Cargo Polska, PKP Cargo oraz Industrial Division.

Smartron: Smartron, nowa lokomotywa firmy Siemens, jest dostosowana do szczególnie zdefiniowanych zadań transportowych i łączy w sobie zalety standardowego produktu wykorzystującego technologię sprawdzona w platformie Vectron. Smartron został pomyślany jako wstępnie skonfigurowana lokomotywa do transportu towarowego w Niemczech i oferuje klientom ekonomiczną eksploatację o wysokim bezpieczeństwie operacyjnym.