PB: Natura Tour zamawia symulatory bez przetargu

PB: Natura Tour zamawia symulatory bez przetargu

16 lipca 2018 | Źródło: Puls Biznesu
PODZIEL SIĘ

Spółka z Grupy PKP, świadcząca m.in. usługi szkolenia maszynistów na symulatorach, planuje zamówić nowe urządzenia od wykonawcy wybranego w ramach zamkniętego konkursu czyli z pominięciem Prawa Zamówień Publicznych. Według dziennika „Puls Biznesu” zamówienie szacowane na 20 mln zł otrzyma Autocomp Management.

Fot. Rafał Wilgusiak

Zamówienie dotyczy dostawy wyposażenia dla CS Natura Tour Sp. z o.o. Centrum Symulatorów do Szkolenia Maszynistów i Kandydatów na Maszynistów. Jego przedmiotem jest adaptacja pomieszczeń na potrzeby szkolenia maszynistów, budowa symulatorów i dostawa urządzeń wraz ze scenariuszami szkoleń.

Według ustaleń dziennika, największe kompetencje do otrzymania zlecenia ma szczecińska firma Autocomp Management. Konkurenci spółki (CMGI i TK Telekom) nie kwestionują jej kwalifikacji, ale mają zastrzeżenia do procedury udzielenia zamówienia. Z informacji „PB” wynika, że udzielenie zamówienia bez przetargu argumentowane jest m.in. krótkim okresem wdrożenia symulatorów w związku z wchodzącymi w życie nowymi przepisami dotyczącymi szkoleń maszynistów.

Autocomp wyposażył w symulator Centrum Szkolenia Maszynistów uruchomone przez Przewozy Regionalne w Szczecinie.