Tramwaj Avenio z nagrodą Red Dot

Tramwaj Avenio z nagrodą Red Dot

21 lipca 2018 | Źródło: Siemens
PODZIEL SIĘ

Tramwaj Siemens Avenio M, zaprojektowany dla miasta Ulm, w Niemczech, zdobył prestiżową nagrodę Red Dot Award. Spółka SWU Verkehr GmbH zamówiła dwanaście przegubowych tramwajów Avenio M w maju 2015 roku.

Tramwaj Avenio z nagrodą Red Dot
Fot. Siemens

•           Nagroda dla tramwaju Avenio M w kategorii “Projekt Produktu”

•           To druga Red Dot Award dla pojazdów z platformy Avenio


Projekt tramwaju został dostosowany do specyficznych warunków panujących w Ulm. Pojazdy kursują po liniach miejskich numer 1 oraz 2 w Ulm, charakteryzujących się stromymi podjazdami. Wnętrze jest jasne i przyjazne. Styl i projekt wnętrza w wersji podstawowej został stworzony przez zespół Siemensa oraz studia projektowego 'Yellow Window'.

- Pod wieloma względami udało nam się poprawić wygląd tramwajów w Ulm. Teraz będą one jeszcze bardziej widoczne na ulicach naszego miasta - powiedział André Dillmann, dyrektor zarządzający w SWU Verkehr.

- Podczas prac nad Avenio wiedzieliśmy, że tramwaj powinien wpasować się w krajobraz miejski, tak aby optymalnie wykorzystać infrastrukturę miejską i spełnić wszelkie wymagania dotyczące pojemność oraz projektu wnętrza i wyglądu zewnętrznego. Sukces naszych założeń został potwierdzony przez drugą nagrodę Red Dot Award dla modeli Avenio - powiedziała Sabrina Soussan, szefowa Siemens Mobility Division.

W 2017 r. nagrodę zdobył projekt tramwaju Avenio dla miasta Doha w Katarze.

Tramwaj Avenio M wyznacza nie tylko nowe standardy wizualne, ale także te związane z bezpieczeństwem motorniczy korzysta z systemu przeciw-wypadkowemu, który przewiduje i ostrzega przed niebezpiecznymi sytuacjami – Tram Assistant V1.

Design Zentrum Nordrhein Westfalen przyznaje nagrody 'Red Dot' najlepszym międzynarodowym projektom od 1955 roku. W tym roku jury konkursowe otrzymało zgłoszenia z 59 krajów.