Duma Pomorza – Impuls w barwach Pogoni Szczecin

Duma Pomorza – Impuls w barwach Pogoni Szczecin

07 września 2018 | Źródło: UMWZ
PODZIEL SIĘ

Na jednym z zachodniopomorskich EZT-ów serii Impuls pojawiły się emblematy i kolory szczecińskiego klubu piłkarskiego. To ostatni z serii zamówionych przez samorząd województwa 27 EZT dla Przewozów Regionalnych.

Fot. UMWZ

Zaprezentowany dzisiaj pojazd nosi nazwę inspirowaną klubem, jego barwy, a w środku przedstawia historię drużyny. Chętnych, by zrobić sobie zdjęcie z granatowo-bordowym Impulsem nie brakowało, podobnie jak chętnych na autografy piłkarzy Pogoni, którzy wzięli udział w uroczystej prezentacji pociągu na dworcu głównym w Szczecinie.

Impuls „Duma Pomorza” to ostatni z pojazdów z zamówienia, które zrealizowało województwo. Łącznie zakupiono w ramach tego zlecenia 27 EZT od Newagu za ponad 400 mln zł. Wszystko to ze wsparciem środków unijnych, w tym Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego.

- To szczególny dla na dzień. Dwa lata temu rozpoczęliśmy dostawy z całej serii 27 pojazdów. Pierwszy z nich był niespodzianką dla mieszkańców Pomorza Zachodniego, bo był to Złoty Pociąg. Kibice nam podpowiedzieli, że ostatni pociąg z tego zamówienia powinniśmy nazwać "Duma Pomorza". Dziś ten pociąg oddajemy do użytków mieszkańców regionu i kibiców. Tym samym jesteśmy pierwszym regionem, który ma na torach w 100% nowoczesne pojazdy w przewozach regionalnych - mówił marszałek Olgierd Geblewicz.- Ten pociąg, który trafia do pasażerów, do kibiców, to też wyraz naszego klubowego dbania o to, aby Zachodniopomorskie było razem, byśmy budowali lokalną społeczność. Zależy nam na tym od 70 lat. Dziękuję w imieniu kibiców - powiedział Jarosław Mroczek, prezes Pogoni Szczecin.

Pogoń to sportowa wizytówka regionu, najbardziej rozpoznawalny klub w województwie, dwukrotny wicemistrz Polski, trzykrotny finalista Pucharu Polski. W tym roku świętuje 70-lecie powstania. Historię poznają też pasażerowie - wnętrze zostało wzbogacone o elementy przedstawiające wizerunki najważniejszych postaci w dziejach klubu, m.in. Mariana Kieleca, Floriana Krygiera, Stefana Żywotki, Lucjana Kosobuckiego.