Transport miejski Siemens Mobility otwiera nowy tor testowy w Dusseldorfie

Siemens Mobility otwiera nowy tor testowy w Dusseldorfie

02 października 2018 | Źródło: Siemens
PODZIEL SIĘ

W Dusseldorfie otwarto najbardziej zaawansowany technicznie toru przeznaczony do testowania rozwiązań w pojazdach autonomicznych. Tor oparty jest na technologii dostarczonej od Siemens Mobility. Nowy obiekt będzie służył do prac nad najnowszymi inteligentnymi technologiami kontroli ruchu drogowego i przygotowywał region do ruchu zautomatyzowanego i autonomicznego w przyszłości.

Fot. Siemens

- Jesteśmy dumni, że współpracujemy z miastem Dusseldorf nad tym ważnym projektem, który kładzie podwaliny pod mobilność przyszłości w transporcie drogowym w Niemczech. Tor testowy jest pierwszym tego typu w Niemczech, a nasze technologie sprawią, że natężenie ruchu zostanie zmniejszone, wzrośnie bezpieczeństwo na drogach, a dostępność pojazdów transportu publicznego zostanie zwiększona, dzięki coraz bardziej zaawansowanym pracom nad pojazdami autonomicznymi - powiedział Manfred Fugh, szef Siemens Mobility na Niemcy.

W torze zostały zainstalowane cztery kluczowe komponenty:

  • System RSU pozwalający na komunikację danych między pojazdami a infrastrukturą drogową w czasie niemalże rzeczywistym. Podzespoły odpowiedzialne za bezpieczeństwo są zainstalowane na każdym z czterech skrzyżowań z sygnalizacją świetlną.
  • Zintegrowany system SPAT do synchronizacji sygnałów, który przewiduje czas zmiany świateł na skrzyżowaniach i poprzez RSU jest w stanie skomunikować się z pojazdem.
  • Specjalne urządzenia do instalacji na pokładzie pojazdu, służące do komunikacji między pojazdem a infrastrukturą drogową.
  • System pozycjonowania satelitarnego, który jest odpowiedzialny za testowanie sytuacji, w których pojazd jest na drodze uprzywilejowanej (pierwszeństwo przejazdu, dedykowane pasy jezdni, itd.) Zastosowanie tego typu technologii skutkuje zmniejszeniem natężenia ruchu drogowego, większym poziomem bezpieczeństwa i zmniejszonym wpływem spalin na środowisko.
W czasie testów powyższe systemy są używane do synchronizacji sygnałów z 16 autobusami Rheinbahn. Technologia C2X (pojazd-urządzenie) została zastosowana tu po raz pierwszy w Niemczech.