Siemens Mobility inwestuje w spółkę Padam

Siemens Mobility inwestuje w spółkę Padam

19 października 2018 | Źródło: Siemens
PODZIEL SIĘ

Siemens Mobility oraz firma Padam - dostawca technologii opartych na AI stosowanych w transporcie na żądanie, podpisały umowę o partnerstwie. Inwestycja wzbogaci portfolio Siemensa, zwłaszcza dział skupiający się na transporcie intermodalnym, oferując przewoźnikom publicznym rozwiązania optymizujące użycie pojazdów na początkowych i końcowych odcinkach trasy, przy jednoczesnej redukcji kosztów.

Fot. Siemens

Spółka Padam została założona w 2014 r. Jest to wiodący dostawca oprogramowania jako usługi (SaaS), świadczący swoje usługi miastom i dostosowując oprogramowanie do indywidualnych potrzeb przewoźników. Obecnie niektóre miasta we Francji oraz Wielkiej Brytanii, takie jak Orlean i Bristol, aktywnie korzystają z rozwiązań oferowanych przez Padam.

- Inwestycja w spółkę Padam pokazuje nasze zaangażowanie w świadczenie cyfrowych rozwiązań, zwiększających dostęp do informacji dotyczących komunikacji miejskiej. Dzięki inteligentnym rozwiązaniom transportowym, zintegrowaniu systemu biletowego i rozkładów jazdy z oprogramowaniem oferowanym przez Padam będziemy w stanie zaoferować lepsze usługi również na pierwszym/ostatnim odcinku podróży. Dzięki współpracy, Siemens Mobility oraz Padam będą mogły zaoferować spółkom transportu publicznego kompletne usługi transportowe typu door-to-door, - stwierdził Michael Peter, szef Siemens Mobility.

Założeniem Siemens Mobility jest zapewnienie łatwego dostępu do różnych form transportu publicznego i prywatnego z jednego źródła: autobusu, pociągu, auta i innych, w zależności od potrzeb pasażerów oraz warunków transportowych w danym mieście. Inwestycja w spółkę Padam to najnowszy przykład próby realizacji tego założenia, poprzedzony przez inwestycje w HaCon oraz Bytemark, spółek będących liderami w dostarczaniu intermodalnych rozwiązań transportowych.

- Nasza technologia wspiera przewoźników i władze lokalne w rozwoju usług mikrotransportu, w odniesieniu do populacji, kosztów działania, ograniczeń czasowych, poziomu zatłoczenia ulic i wydajności tras. Oprogramowanie od Padam tworzy podstawy dla ruchu autonomicznego przyszłości, obsługując również pierwsze/ostatnie odcinki tras. Rozwiązania oferowane przez Siemens Mobility dopełnią ofertę Padam, integrując dostęp do informacji o transporcie publicznym - powiedział Gregoire Bonnat, prezes spółki Padam.