Koleje Śląskie wprowadziły bilet katowicki

Koleje Śląskie wprowadziły bilet katowicki

07 listopada 2018 | Źródło: Koleje Śląskie
PODZIEL SIĘ

Z początkiem listopada oferta Kolei Śląskich wzbogaciła się o dwie nowe propozycje – Bilet Katowicki i Bilet USB R-W dedykowany połączeniom pomiędzy Rybnikiem a Wodzisławiem. Ponadto od 31 października bilety dobowe KZK GOP będą ważne również w pociągach śląskiego przewoźnika.

Fot. Koleje Śląskie

Pierwsza z propozycji – czyli Bilet Katowicki – uprawnia do nieograniczonej liczby przejazdów pociągami, tramwajami i autobusami w obrębie Katowic. W przypadku Kolei Śląskich oznacza to zatem, że bilet obejmuje swoim zasięgiem osiem stacji kolejowych: Katowice Szopienice Południowe, Katowice Zawodzie, Katowice, Katowice Załęże, Katowice Brynów, Katowice Piotrowice, Katowice Podlesie oraz Katowice Ligota. Jest to bilet miesięczny, a jego cena wynosi 119 zł. Dzięki temu mieszkańcy Katowic otrzymali możliwość podróżny dowolnym środkiem transportu na terenie całego miasta w konkurencyjnej cenie. Niestety bilet ten nie będzie umożliwiał jazdy poza Katowice w tym na bardzo popularne kierunki takie jak Sosnowiec czy Tychy.

Jak informują, Koleje Śląskie na obecną chwilę bilet jest do kupienia w kasach Kolei Śląskich i u obsługi w pociągu, w kolejnej fazie bilet będzie wdrażany do systemu SkyCash oraz wprowadzany do sprzedaży w tzw. Punktach na Mieście. W pierwszym dniu obowiązywania tej oferty sprzedało się już ponad 25 biletów.

Druga oferta jest natomiast skierowana do mieszkańców okolic Rybnika i Wodzisławia Śląskiego. Bilet USB R-W – czyli Uniwersalny Subregionalny Bilet Rybnik-Wodzisław – posiada kilka różnych wariantów dopasowanych do potrzeb poszczególnych podróżnych. W najmniej rozbudowanej opcji (strefa R – W) są to przejazdy pociągami Kolei Śląskich w relacji Rybnik-Wodzisław Śląski, natomiast strefa o najszerszym zasięgu (R++ W+) oprócz przejazdów pociągami Kolei Śląskich w relacji Rybnik – Wodzisław Śląski obejmuje również stacje Rybnik Paruszowiec, Leszczyny, Czerwionka Dębieńsko, Rybnik, Rybnik Piaski, Rybnik Gotartowice, Szczejkowice, Żory, Rybnik Niedobczyce, Rybnik Niewiadom, Rydułtowy, Łuków Śląski, Sumina Wieś, Sumina, a także przejazdy komunikacją miejską organizowaną przez ZTZ w Rybniku w granicach i poza granicami Rybnika oraz komunikacją miejską w Wodzisławiu Śląskim.

– Współpraca kolei i komunikacji miejskiej wydaje się najlepszym kierunkiem rozwoju transportu publicznego. W dzisiejszych czasach podróżni chcą na tyle funkcjonalnych rozwiązań, by nie zastanawiać się, jaki bilet w danym momencie jest im potrzebny – mówi Wojciech Dinges, prezes Kolei Śląskich Sp. z o.o. – Bilet USB R-W zapewnia właśnie takie rozwiązanie w stylu „wszystko w jednym”, a mnogość wariantów dodatkowo daje możliwość dopasowania biletu do indywidualnych potrzeb – tłumaczy.

Warto również dodać, że listopad w Kolejach Śląskich to nie tylko nowe oferty, ale również rozszerzenie współpracy z KZK GOP. Od 31 października papierowe bilety dobowe KZK GOP uprawniają bowiem do jednego przejazdu w pociągach Kolei Śląskich pomiędzy przystankami na obszarze Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł Utrudnienia w ruchu między Gliwicami a Opolem Utrudnienia w ruchu między Gliwicami a Opolem
Następny artykuł PKP LHS coraz bliżej połączenia Chengdu ze Sławkowem PKP LHS coraz bliżej połączenia Chengdu ze Sławkowem