Od 3 grudnia Impuls 2 zacznie wozić pasażerów ŁKA

Od 3 grudnia Impuls 2 zacznie wozić pasażerów ŁKA

30 listopada 2018 | Źródło: ŁKA
PODZIEL SIĘ

Ze względu na wzrost frekwencji podróżnych w pociągach Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej spółka podjęła decyzję o wcześniejszym wdrożeniu do ruchu nowych pojazdów Impuls 2, które pierwotnie miały zacząć obsługę połączeń od 9 grudnia.

Fot. Newag

Pociągi zaczną kursować w najbliższy poniedziałek 3 grudnia. Będą obsługiwały poranne kursy pomiędzy Zgierzem a stacjami Łódź Widzew i Łódź Fabryczna. Nowe EZT zastąpią obecnie wykorzystywane przez ŁKA pojazdy FLIRT 3, które zostaną skierowane do wzmocnienia kursów o zwiększonej liczbie pasażerów.

Już w najbliższy poniedziałek mieszkańcy Zgierza i Łodzi, którzy skorzystają z porannych połączeń ŁKA odbędą podróż nowym pociągiem Impuls 2. Pojazd będzie kursował zgodnie z rozkładem:

Łódź Widzew – Zgierz, odjazd o godz. 05:20

Zgierz – Łódź Widzew, odjazd o godz. 06:19

Łódź Widzew – Zgierz, odjazd o godz. 06:40

Zgierz – Łódź Fabryczna, odjazd o godz. 07:11

Wcześniejsze wykorzystanie Impulsów jest konieczne z uwagi na wzrost liczby pasażerów w szczytowych kursach na linii sieradzkiej. Obecnie połączenia te obsługuje jeden pojazd FLIRT 3. Od poniedziałku 3 grudnia w podwójnym zestawieniu pojadą pociągi:

Sieradz – Zgierz, odjazd o godz. 05:34

Sieradz – Łódź Widzew, odjazd o godz. 06:54

Łódź Widzew – Sieradz, odjazd o godz. 18:22

Od 9 grudnia wraz z wprowadzeniem nowego rocznego rozkładu jazdy pociągi Impuls2 będą kursowały na nowej trasie Skierniewice – Łowicz. Nowy tabor obsłuży także pozostałe połączenia ŁKA, zwłaszcza kursy w godzinach szczytu przewozowego.

Łódzka Kolej Aglomeracyjna zamówiła od firmy Newag czternaście trzyczłonowych EZT-ów Impuls 2. Pierwsze cztery pojazdy zgodnie z harmonogramem zostały dostarczone w październiku 2018 r. Kolejne dziesięć przewoźnik otrzyma w przyszłym roku.