Roszady kadrowe w grupie DB Cargo Polska

Roszady kadrowe w grupie DB Cargo Polska

07 stycznia 2019 | Źródło: DB Cargo Polska
PODZIEL SIĘ

Paweł Wac, dotychczasowy prezes zarządu DB Portu Szczecin, z dniem 1 stycznia 2019 roku został powołany na stanowisko prezesa spółki Infra Silesia. Zastąpił na tym stanowisku Michała Batko, który od 1 sierpnia 2018 r. jest Dyrektorem Utrzymania w DB Cargo Polska (pełnił tę funkcję zarządzając jednocześnie firmą Infra Silesia). Następcą Pawła Waca, zostaje Daniel Saar (dotychczas członek zarządu DP Port Szczecin).

Fot. DB Cargo Polska

Paweł Wac (na zdjęciu pierwszy od lewej) jest z wykształcenia prawnikiem, absolwentem studiów MBA na Uniwersytecie Warszawskim. Od 2009 roku jest związany z Grupą DB Cargo Polska. Do marca 2015 roku pełnił funkcję Dyrektora Działu Prawnego, odpowiadając m.in. za przejęcia i zbycia udziałów oraz łączenie spółek w ramach procesu restrukturyzacji prawnej grupy DB w Polsce. 1 kwietnia 2015 został powołany na stanowisko członka Zarządu, a 1 sierpnia 2015 objął funkcję Prezesa DB Port Szczecin.

Michał Batko (na zdjęciu w środku) jest związany z firmą od początku swojej kariery. Pracę zaczynał w 2000 roku w PCC Rail Jaworzno (wtedy Kopalnia Piasku „Szczakowa”) jako specjalista w dziale prawnym. Od 2008 roku pełnił funkcje zarządcze w PTKiGK Rybnik, ZOS PTK Rybnik, PCC Rail Tabor i PCC Rail Jaworzno, w których odpowiadał za obszar zarządzania i utrzymania taboru kolejowego. Następnie – już w strukturach DB Schenker Rail Polska – Michał Batko był zastępcą i później dyrektorem Zarządzania Taborem Kolejowym. Od stycznia 2015 r. pełni funkcję prezesa zarządu spółki Infra Silesia.

Daniel Saar (na zdjęciu trzeci od lewej) jest związany z firmą od 2010 roku, kiedy objął funkcję Kierownika Projektu DB Port Szczecin i był odpowiedzialny za budowę nowego terminala kontenerowego na nabrzeżu fińskim. Następnie (od 2011 roku) pełnił funkcję Dyrektora Departamentu Infrastruktury, Techniki i Zakupów, a od 1 sierpnia 2015 roku jest Członkiem Zarządu DB Portu Szczecin. Przed rozpoczęciem współpracy z DB pracował m.in. dla Volker Wessel w Wielkiej Brytanii oraz Herman Kirschner Poland. Daniel Saar jest absolwentem Inżynierii Lądowej na Politechnice Szczecińskiej. Obecnie pełni również funkcję Przewodniczącego Rady Interesantów Portu w Szczecinie, największej organizacji zrzeszającej firmy działające na terenie szczecińskiego portu.

DB Cargo Polska S.A oraz DB Schenker Logistics (Schenker Sp. z o.o.) należą do koncernu Deutsche Bahn AG. DB Cargo Polska oferuje kompleksowe usługi transportowe i logistyczne w obszarze towarowego transportu kolejowego w ramach pan -Europejskiej sieci DB Cargo AG. DB Schenker Logistics (Schenker Sp. z o.o.).