Rusza nowe połączenie intermodalne z Turcji do Rotterdamu

Rusza nowe połączenie intermodalne z Turcji do Rotterdamu

08 stycznia 2019 | Źródło: P&O Ferrymasters
PODZIEL SIĘ

Firma logistyczna P&O Ferrymasters uruchomiła nowe połączenie intermodalne między  tureckimi portami Pendik, Ambarli i Mersin oraz włoskim portem Triest. Z Triestu ładunki będą trafiały do intermodalnej sieci P&O Ferrymasters w Europie.

Rusza nowe połączenie intermodalne z Turcji do Rotterdamu
Fot. P&O Ferrymasters

W ramach nowego połączenia ładunki będą odprawiane sześć razy w ciągu tygodnia w obu kierunkach. Z portu w Trieście kontenery przejadą koleją do hubów w portach Rotterdam i Zeebrugge. Operator logistyczny deklaruje, że towary z Turcji dotrą do kluczowych portów w Europie w czasie krótszym niż siedem dni.

– Kontynuujemy rozszerzanie naszych usług przewozowych w kierunku Europy Wschodniej i Azji, gdzie nasi klienci przenieśli swoje centra produkcyjne. Nowe połączenie między Turcją i Europą zagwarantuje konkurencyjny czas przewozu oraz możliwość obniżenia kosztów transportu – powiedział  Wim Blomme, dyrektor przewozów intermodalnych w P&O Ferrymasters.

P&O Ferrymasters jest jednym z paneuropejskich operatorów logistycznych. Spółka ma 21 oddziałów w 13 państwach. We flocie firmy znajduje się 5000 naczep i kontenerów. P&O Ferrymasters posiada terminal kontenerowy w Rumunii, gdzie przeładowywane są towary przewożone między Azją i Wielką Brytanią.

Spółka należy do przewoźnika morskiego P&O Ferries, który transportuje ładunki między Brytanią, Francją, Irlandią Północną, Irlandią, Holandią i Belgią.