Nowe wyświetlacze na 14 peronach tramwajowych

Nowe wyświetlacze na 14 peronach tramwajowych

11 stycznia 2019 | Autor: MAR | Źródło: Tramwaje Warszawskie
PODZIEL SIĘ

Tramwaje Warszawskie zainstalują wkrótce nowe wyświetlacze na kolejnych czternastu peronach tramwajowych. Właśnie podpisano umowę na dostarczenie i montaż nowych tablic.

Fot. Tramwaje Warszawskie

Na Puławskiej, na 5 przystankach stanie 10 tablic z dynamiczną informacją o odjazdach tramwajów. Również na Marynarskiej jednym rzutem oka pasażerowie będą mogli sprawdzić za ile minut odjedzie kolejny tramwaj. Na tej ulicy, na 2 przystankach TW umieszczą 4 tablice. Wartość całego kontraktu, który wykonawca zrealizuje w ciągu 12 tygodni, wynosi 895 tys. zł. Cały zakup obejmuje 20 tablic, które będą w zapasie lub potem zostaną zamontowane je na kolejnych przystankach.
W Warszawie jest już 176 tablic świetlnych. Na ten rok Tramwaje zaplanowały montaż łącznie kilkudziesięciu także na modernizowanych trasach. Pojawią się one m.in. na ulicy Grochowskiej, na wszystkich przystankach między Zieleniecką a rondem Wiatraczna. Tramwaje Warszawskie zbudowały system dynamicznej informacji pasażerskiej oparty o dokładne pozycje wagonów z systemu GPS. System pokazuje pozycję wszystkich tramwajów na ulicach Warszawy i wylicza za ile minut na przystanek przyjedzie kolejny tramwaj.
Jednocześnie od początku tego roku trwają prace nad przygotowaniem analizy oddziaływań na środowisko inwestycji pod nazwą „tramwaj w al. Wilanowskiej”.  Dokument pozwoli określić jak zbudować linię tramwajową w trosce o ochronę środowiska naturalnego i o komfort mieszkańców z otoczenia nowej trasy. Analiza jest niezbędna by złożyć wniosek o decyzję środowiskową, czyli jeden z kluczowych dokumentów potrzebny przed rozpoczęciem inwestycji. Tramwaje spodziewają się otrzymać decyzję środowiskową w przyszłym roku.
Nowa trasa będzie miała około 1,5 km. Pobiegnie między stacją Metro Wilanowska a rondem Unii Europejskiej tuż obok Galerii Mokotów. Zaplanowano budowę nowych przystanków – przy alei Lotników i przy ul. Jacka Kaczmarskiego (Zygmunta Modzelewskiego).