CTL Logistics pozyskał dwa Dragony 2

CTL Logistics pozyskał dwa Dragony 2

11 stycznia 2019 | Źródło: CTL Logistics
PODZIEL SIĘ

Na początku 2019 r. park taborowy CTL Logistics zasiliły dwie nowe lokomotywy typu Dragon 2 (E6ACT). Pojazdy te trafiły do CTL Logistics na mocy podpisanej w lipcu 2018 r. Umowy z Firmą Newag. Obie lokomotywy zostały odebrane i włączona do eksploatacji 10 stycznia. Pozyskanie pojazdów jest jednym z elementów poprawy jakości świadczonych przez przewoźnika usług.

Fot. CTL Logistics

Lokomotywy Dragon 2 będą wykorzystywane przede wszystkim w północnej części Polski, m.in. na trasach wiodących do Szczecina, Polic, Gdańska i Warszawy. Przewoźnik towarowy zapowiada, że pojazdy będą użytkowane do prowadzenia ciężkich pociągów towarowych.

– One są do tego stworzone. Ich głównymi atutami są m.in. bardzo wysoka siła pociągowa, efektywny system antypoślizgowy, indywidualny napęd na każdą oś oraz ograniczenie strat energii. Słusznie zostały nazwane „Dragon”– to prawdziwe smoki wśród lokomotyw elektrycznych. – ocenia Andrzej Pawłowski, członek zarządu CTL Logistics.

Inwestycje w lokomotywy Dragon to nie jedyne inwestycje w ostatnim czasie w CTL Logistics. W 2019 r. na tory wyjedzie m.in. 6 zakupionych w 2018 r. lokomotyw BR232.

Okres systematycznego włączania tych pojazdów do eksploatacji ma rozpocząć się w marcu, a zakończyć w grudniu 2019 r. Zwiększenie liczby oraz poprawa współczynnika dostępności lokomotyw to jeden z celów CTL Logistics, który przełoży się na jakość oferowanych usług.

– Dragony zwiększają naszą konkurencyjność. Pozyskane lokomotywy z pewnością wpłyną na poprawę jakości obsługi naszych dotychczasowych klientów oraz umożliwią nawiązanie współpracy z nowymi - zapowiada Grzegorz Bogacki, prezes spółki.