SOK zadziałał odpowiednio po napadzie w pociągu

SOK zadziałał odpowiednio po napadzie w pociągu

22 stycznia 2019 | Źródło: SOK
PODZIEL SIĘ

W poniedziełek późnym wieczorem funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei obezwładnili i ujęli agresywnego mężczyznę – sprawcę napaści na obsługę pociągu międzynarodowego relacji Berlin –Wiedeń. Ujęty obywatel Niemiec został przekazany w ręce policji.

Fot. SOK

Do zdarzenia doszło około godziny 21:00. Podczas sprawdzania biletów jeden z podróżnych rzucił się na kierowniczkę pociągu próbując ją udusić. Z pomocą przyszła konduktorka, została jednak uderzona w głowę i odepchnięta. Następnie sprawca zabarykadował się w toalecie. Natychmiast powiadomiono Straż Ochrony Kolei.
Na najbliższej stacji oczekiwał już patrol SOK, który wszedł do pociągu i rozpoczął negocjacje z zamkniętym w toalecie sprawcą napaści, prosząc o dobrowolne oddanie się w ich ręce. Wobec braku reakcji ze strony mężczyzny, funkcjonariusze SOK sforsowali drzwi. Mężczyzna przypuścił atak na funkcjonariuszy SOK, lecz został natychmiast obezwładniony i ujęty. Poszkodowane w wyniku napaści kobiety odmówiły pomocy medycznej i oświadczyły, że będą kontynuować dalszą jazdę. Ujęty mężczyzna to obywatel Niemiec, został przekazany do dyspozycji KMP w Zielonej Górze, gdzie trwają dalsze czynności w sprawie.