Siemens Mobility zmodernizuje metro w Medellin

Siemens Mobility zmodernizuje metro w Medellin

20 lutego 2019 | Autor: PiK | Źródło: Siemens Mobility
PODZIEL SIĘ

Siemens Mobility zainstaluje zaawansowany system sygnalizacyjny na linii A oraz przy zajezdni Patio de Bello, która obsługuje linie metra w jednym z najważniejszych miast Kolumbii.

Fot.SM

W ramach kontraktu firma zaprojektuje i wdroży system przytorowy oraz zoptymalizuje system wymiany informacji między infrastrukturą przytorową oraz pokładową. Celem projektu jest modernizacja technologii zainstalowanej ponad 20 lat temu na pierwszej linii metra. Wartość kontraktu to 42 miliony euro. Oddanie planowane jest w 2021 r.

- Jesteśmy dumni z kontraktu na inteligentną infrastrukturę dla Medellin, drugiego największego miasta w Kolumbii. Nasza współpraca z tym przewoźnikiem rozpoczęła się ponad dwie dekady temu i jesteśmy pewni, że nowy system zwiększy przepustowość linii i zapewni pasażerom większy komfort i bezpieczeństwo - stwierdził szef Siemens Mobility, Michael Peter.

Linia A jest jedną z dwóch linii metra działających w Medellin. Ma długość 25,8 kilometra i 21 stacji. Codziennie z obu linii korzysta około miliona pasażerów. Prace projektowe nad nowym systemem obejmą m.in. instalację najnowszych modułów Westrace MKII, modernizację systemu kontroli pociągów LZB, wymianę sygnalizacji na ledową oraz modernizację instalacji zasilających i komunikacyjnych. Nowe moduły Westrace MKII będą współpracowały z 111 obwodami torowymi, 58 napędami zwrotnic oraz na 72 semaforami. Nad wszystkim będzie czuwał specjalny lokalny system sterowania.