Ekspert kolejowy Piotr Malepszak tymczasowym prezesem spółki CPK

Ekspert kolejowy Piotr Malepszak tymczasowym prezesem spółki CPK

22 lutego 2019 | Autor: RD
PODZIEL SIĘ

Piotr Malepszak zastąpił na stanowisku prezesa Centralnego Portu Komunikacyjnego Jacka Bartosiaka - podała Polska Agencja Prasowa, cytując komunikat rady nadzorczej CPK. Bartosiak zrezygnował w środę z powodów osobistych. Malepszak jest ekspertem kolejowym.

PAP cytuje komunikat Centralnego Portu Komunikacyjnego w sprawie zmian na stanowisku prezesa. "Piotr Malepszak zasiada w zarządzie spółki CPK od 1 grudnia ubiegłego roku, odpowiadając za część kolejową inwestycji. Po tym, jak rada nadzorcza powierzyła mu dziś obowiązki prezesa, Piotr Malepszak kieruje pracami zarządu CPK i przewodniczy jego zebraniom, a także reprezentuje spółkę na zewnątrz" - czytamy.

Jak dodała spółka, po rezygnacji Bartosiaka decyzje w spółce CPK są podejmowane przez zarząd w składzie trzyosobowym. "Oprócz p.o. prezesa Piotra Malepszaka w zarządzie znajdują się: Dariusz Sawicki odpowiedzialny za część lotniskową i Michał Wrona, w którego gestii są kwestie finansowe". Jak dodano, rada nadzorcza CPK wkrótce rozpocznie procedurę wyboru nowego prezesa.

Malepszak od 2008 roku był związany z PKP PLK, rozpoczynając pracę od stanowiska specjalisty doszedł do stanowiska  dyrektora Biura Linii Kolejowych i pełnomocnika zarządu ds. rewitalizacji linii kolejowych. Jest autorem sukcesu polegającego na przygotowaniu i realizacji programu dostosowania torów dla Pendolino, a na Dolnym Śląsku m.in. przyczynił się do skrócenie czasu przejazdu z Wrocławia do Jeleniej Góry, z Miłkowic do Leszna Górnego i w szeregu innych lokalizacji. Był członkiem zarządu Kolei Dolnośląskich.

"Koleje Dolnośląskie cały czas się rozwijają, stąd rośnie potrzeba zatrudnienia wykwalifikowanej kadry. Wiceprezes Malepszak będzie w ramach swoich kompetencji zarządzał m.in. całością spraw technicznych przedsiębiorstwa a także  kwestiami bezpieczeństwa" – informował w styczniu 2017 roku przewoźnik.

Piotr Malepszak jest absolwentem Wyższej Szkoły Handlowej w Warszawie, Wyższej Szkoły Komunikacji i Zarządzania w Poznaniu oraz Purdue University w Stanach Zjednoczonych.