Część pociągów warszawskiej SKM tylko do stacji Falenica

Część pociągów warszawskiej SKM tylko do stacji Falenica

28 lutego 2019 | Autor: RD | Źródło: ZTM Warszawa
PODZIEL SIĘ

Rozpoczyna się kolejny etap modernizacji linii kolejowej nr 7. Od 1 do 4 marca część kursów pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej linii S1 zostanie skrócona do stacji Warszawa-Falenica. Autobusowa linia zastępcza ZS7 będzie kursowała od 1 do 3 marca.

Fot. SKM

Kolejarze przebudowują linię kolejową do Lublina. Z tego powodu w dniach 1-4 marca zamknięty zostanie jeden z torów na odcinku Warszawa Falenica – Otwock.Utrudnienia rozpoczną się w piątek 1 marca, o godz. 20.00 i potrwają do poniedziałku, 4 marca, do godz. 5.00. W tym czasie pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej na części kursów linii S1 będą kończyły swój bieg na stacji Warszawa Falenica. Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi autobusową linię zastępczą ZS7 o trasie: PKP FALENICA – Bysławska (powrót: Młoda, Derkaczy, Bysławska) – Patriotów – Marszałka J. Piłsudskiego – H. Kołłątaja – St. Staszica – Powstańców Warszawy – Orla – ORLA (powrót: Orla, Świderska)

Uruchomione zostaną przystanki autobusowe: Świder-Kościół 01 i 02, Świder 01 i 02 oraz Rzemieślnicza 01 i 02 a przystankiem granicznym pomiędzy strefami biletowymi na trasie będzie przystanek Wąska. Wszystkie rodzaje biletów Warszawskiego Transportu Publicznego będą honorowane w pociągach Kolei Mazowieckich jeżdżących na odcinku Warszawa Zachodnia – Śródborów. Natomiast bilety KM wszystkich rodzajów, do odpowiedniej stacji lub sieciowe, będą ważne w pociągach SKM linii S1 o nieskróconej trasie (Warszawa Zachodnia – Otwock) oraz na całej trasie autobusów linii ZS7.

Pasażerowie z biletami kartonikowymi Warszawskiego Transportu Publicznego, które nie zostały wcześniej skasowane, są zobowiązani do ich skasowania przez trwałe napisanie na odwrocie daty i godziny rozpoczęcia przejazdu w formacie 24-godzinnym (czyli np. „02.03, godz. 08.55"). Posiadacze biletów zakodowanych na Warszawskiej Karcie Miejskiej muszą ją uprzednio aktywować.