Utrudnienia w kursowaniu pociągów na linii nr 7 Warszawa - Dęblin

Utrudnienia w kursowaniu pociągów na linii nr 7 Warszawa - Dęblin

04 marca 2019 | Autor: PiK | Źródło: Koleje Mazowieckie
PODZIEL SIĘ

Na linii Warszawa – Dęblin występują utrudnienia w ruchu pociągów związane z wydłużeniem prac realizowanych na zlecenie PKP Polskie Linie Kolejowe na odcinku Warszawa Falenica – Otwock.

Fot. PKP PLK
Koleje Mazowieckie przypominają, że część pociągów kursujących na odcinku Warszawa – Otwock kończy bieg na stacji Warszawa Falenica. Ze stacji Otwock w kierunku Warszawy bieg rozpoczyna mniejsza liczba pociągów niż zaplanowano w rozkładzie jazdy. Pociągi kursujące do Garwolina kursują w całej relacji. Opóźnienia niektórych pociągów na linii Warszawa – Dęblin mogą wynosić do 30 minut. W PKP Polskich Liniach Kolejowych pracuje Regionalny Zespół Zarządzania Kryzysowego z udziałem przewoźników kolejowych na bieżąco, operatywnie kierując ruchem kolejowym. Obecnie nie ma informacji o terminie zakończenia utrudnień.

Od godz. 5:10 do odwołania obowiązuje wzajemne honorowanie wszystkich ważnych biletów Kolei Mazowieckich oraz SKM Warszawa na odcinku Warszawa Zachodnia – Otwock – Warszawa Zachodnia. Od godz. 7:00 ZTM Warszawa uruchomił awaryjną zastępczą linię autobusową ZS7 na odcinku Warszawa Falenica – Otwock (PKP Falenica - Bysławska - Patriotów - Piłsudskiego - Kołłątaja - Staszica - Powstańców Warszawy – Orla). Kursują cztery autobusy z częstotliwością około 7-15 minut. W autobusie ZS7 są honorowane bilety KM.

Bieżące informacje na temat kursowania pociągów są dostępne na stronie www.mazowieckie.com.pl, w zakładce „Utrudnienia”