Do czerwca Zakopane bez pociągów, ale z komunikacją zastępczą

Do czerwca Zakopane bez pociągów, ale z komunikacją zastępczą

11 marca 2019 | Źródło: PKP PLK
PODZIEL SIĘ

Od wczoraj do 21 czerwca podróżujący koleją na trasie z Krakowa do Zakopanego będą korzystać z zastępczej komunikacji autobusowej. Spowodowane to będzie rozpoczęciem przez PKP PLK kolejnego etapu prac modernizacyjnych na tej linii.

Fot. PKP PLK

Jak poinformowała w piątek Dorota Szalacha z zespołu prasowego PLK, zmian w organizacji ruchu wymaga zaplanowany duży zakres robót na liniach kolejowych Kraków Płaszów - Skawina – Sucha Beskidzka oraz między Chabówką a Zakopanem. W związku z tym od 10 marca zastępcza komunikacja autobusowa dla pociągów dalekobieżnych i regionalnych kursuje z Krakowa Płaszowa do Zakopanego. Według zapowiedzi zarządcy torów, na tegoroczne wakacje pociągi dojadą już do Zakopanego.

Organizacja ruchu jest planowana tak, by zapewnić podróżnym jak najlepszą komunikację. Miejsca odjazdu i dojścia do komunikacji autobusowej są oznakowane. Podróżni kontynuujący podróż z przesiadką z pociągu na autobus będą informowani o zmianach - zapowiedziała Szalacha.

W długi majowy weekend (1-5 maja ) zmienioną trasą do Chabówki przez Żywiec pojedzie jedna para pociągów Kolei Śląskich. W kwietniu (20-22 kwietnia i 27-28 kwietnia) oraz w maju (1-5 maja) kursować będzie jedna para pociągów Intercity. W wakacje wszystkie pociągi wrócą na trasę z Krakowa do Zakopanego. Inwestycje zaplanowano tak, by zapewnić podróżnym wakacyjne bezpośrednie połączenia kolejowe na trasie Kraków – Zakopane.