Siemens Mobility dostarczy dodatkowe 24 pociągi regionalne dla ÖBB

Siemens Mobility dostarczy dodatkowe 24 pociągi regionalne dla ÖBB

13 marca 2019 | Autor: RD | Źródło: Siemens Mobility
PODZIEL SIĘ

Austriackie koleje federalne (ÖBB) złożyły zamówienie na dodatkowe 24 elektryczne zespoły trakcyjne z platformy Desiro. Dostawa trójczłonowych pociągów Desiro ML „Cityjet”, rozpocznie się latem 2020 roku. Pojazdy będą użytkowane jako pociągi regionalne (S-Bahn) we wschodniej części Austrii. Łącznie flota ÖBB to aż 189 pociągów Desiro.

Fot.SM
- Cityjet gwarantuje wygodę podróży na terenie Austrii. Zestawy są elastyczne w konfiguracji, co skutkuje mnogością zastosowań. Desiro ML można, na przykład, dostosować do technologii hybrydowej i używać w przyszłości na liniach niezelektryfikowanych. To rozwiązanie zostało zaprezentowane na zeszłorocznych targach InnoTrans w Berlinie - powiedziała Sabrina Soussan, szefowa Siemens Mobility.

Nowe pociągi Desiro ML „Cityjet” mają 75 metrów długości oraz poruszają się z maksymalną prędkością 160 km/h. Pojazdy oferują aż o 22 % więcej miejsc, niż wcześniejsze pojazdy Desiro. Każde miejsce siedzące jest wyposażone w lampkę do czytania, elektryczne gniazdko oraz składany stolik. Miejsca są regulowane, posiadają ergonomiczne podłokietniki i zagłówki.

Nowe pociągi mają też bardzo szerokie wejścia i przejścia, wyciszoną podłogę oraz bardzo kontrastowe kolory dla niedowidzących pasażerów. Wygodne nisko-podłogowe wejścia gwarantują bezproblemowy dostęp do przedziałów bez konieczności stosowania ramp na stacjach o peronach na wysokości 550 mm nawet dla wózków inwalidzkich i pasażerów z wózkami dziecięcymi oraz rowerzystów. Dla stacji z niższymi peronami, stosuje się wysuwane stopnie i podnoszone platformy. Pociągi S-Bahn mają po sześć wejść po każdej stronie.