Siemens Mobility i Paribus podpisują umowę ramową na 25 lokomotyw Smartron

Siemens Mobility i Paribus podpisują umowę ramową na 25 lokomotyw Smartron

18 marca 2019 | Autor: PiK | Źródło: Siemens Mobility
PODZIEL SIĘ

Siemens Mobility i Paribus Holding GmbH & Co. KG - firma z Hamburga, specjalizująca się w inwestycjach i zarządzaniem aktywami w kolejnictwie podpisały umowę ramową na dostawę do 25 lokomotyw Smartron. Dostawa pierwszych czterech pojazdów jest przewidziana na październik 2019 r. Umowa obejmuje także 8-letni serwis.

Fot. SM

- Nasze nowe Smartrony to mocne i niezawodne lokomotywy dostarczane naszym klientom w ustalonych standardach, co upraszcza proces zakupu. Jako wstępnie skonfigurowana lokomotywa, Smartron jest oszczędny i cechuje się wysoką dostępnością - powiedziała Sabrina Soussan, szefowa Siemens Mobility.

- Dzięki dodatkowym lokomotywom Smarton od Siemens Mobility, jesteśmy w stanie zrobić duży krok w kierunku modernizacji naszego taboru kolejowego. Jesteśmy dumni, że spółka TX Logistik zdecydowała się zostać pierwszym leasingobiorcom tych sprawdzonych i niezawodnych lokomotyw - powiedział dr Volker Simmering, szef Paribus.

Smartrony bazują na sprawdzonych rozwiązaniach lokomotyw Vectron, których w Europie sprzedano już ponad 850 sztuk i które przejechały ponad 180 milionów kilometrów. Smartron jest dostosowany do pracy przy prądzie zmiennym 15 kV i jest wyposażony w system kontroli pociągu PZB/LZB. Lokomotywa jest produkowana w standardowym kolorze niebieskim ‘Capri Blue’.