Wiceminister Andrzej Bittel gościem Forum Fracht 2019

Wiceminister Andrzej Bittel gościem Forum Fracht 2019

19 marca 2019 | Autor: RD
PODZIEL SIĘ

Andrzej Bittel, wiceminister infrastruktury odpowiedzialny za transport kolejowy i realizację inwestycji na kolei weźmie udział VII Forum Transportu Intermodalnego Fracht 2019 w Gdańsku w dniach 2-3 kwietnia br.

Fot. Ministerstwo Infrastruktury

Andrzej Bittel jest absolwentem prawa Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończył także podyplomowe studia w zakresie zarządzania w administracji publicznej w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania im. Leona Koźmińskiego oraz Podyplomowe Studium Europejskiego Prawa Samorządowego w Polskiej Akademii Nauk.

W  2006 r.  był burmistrzem dzielnicy Wawer m.st. Warszawy. W latach 2010-2013 pełnił funkcję zastępcy burmistrza dzielnicy Ursynów, a od 2013 do 2014 był zastępcą burmistrza dzielnicy Targówek w Warszawie.  W tym okresie nadzorował pracę wydziałów infrastruktury, inwestycji, zasobów lokalowych i zamówień publicznych. Był również doradcą starosty pruszkowskiego ds. procesów inwestycyjnych. Od 2015 r. naczelnik Wydziału Infrastruktury i Ochrony Środowiska w Starostwie Powiatowym w Pruszkowie. W latach 2007-2010 pracował w Centralnym Biurze Antykorupcyjnym.

FRACHT to miejsce spotkań najważniejszych „graczy” w transporcie intermodalnym oraz okazja  do nawiązania nowych kontaktów i relacji gospodarczych. Tegoroczna edycja zmierza w kierunku dalszego umiędzynarodowienia Forum, czego dowodem będzie w tym roku udział gości z Ukrainy, w szczególności przedstawicieli Obwodu Odessy, powiązanego z Województwem Pomorskim umową o współpracy.

Zamiarem organizatorów Forum FRACHT 2019 jest stworzenie w kuluarach AmberExpo szerszej niż dotychczas oprawy wydarzenia. Do dyspozycji gości Forum będą w tym roku stoiska firmowe oraz sale do prowadzenia rozmów B2B. Program konferencji został tak przygotowany, aby umożliwić nawiązywanie relacji bez konieczności rezygnacji z uczestnictwa debatach. Tak jak w poprzedniej edycji Forum, dwudniowym obradom towarzyszyć będzie wieczorna gala, podczas której zostaną wręczone statuetki Liderów Transportu Intermodalnego.