PKP Intercity przygotowało specjalną ofertę wielkanocną

PKP Intercity przygotowało specjalną ofertę wielkanocną

24 marca 2019 | Autor: PiK | Źródło: PKP Intercity
PODZIEL SIĘ

Wyjazd na święta warto zaplanować wcześniej. Osoby, które zdecydują się na podróż z PKP Intercity już teraz mogą kupić bilety na przejazdy w Wielkim Tygodniu. Podróżni, którzy zakupią bilety z wyprzedzeniem skorzystają z atrakcyjnych promocji cenowych. Świąteczny wyjazd może być dużo tańszy.

Fot. PKP Intercity

W ubiegłym roku w okresie Świąt Wielkiej Nocy, to jest od Wielkiego Czwartku do wtorku po Wielkanocy, z usług PKP Intercity skorzystało ponad 650 tysięcy pasażerów. Największą popularnością cieszyły się połączenia z Krakowa, Trójmiasta, Białegostoku, Poznania i Katowic do Warszawy, a także ze stolicy do Wrocławia. Biorąc pod uwagę regularnie rosnące zainteresowanie usługami przewoźnika, w tym roku można spodziewać się rekordowej liczby pasażerów, na co PKP Intercity jest przygotowane.

- Warto już teraz zaplanować podróż na święta, by móc skorzystać z atrakcyjnych ofert na bilety. Wcześniej kupione bilety stanowią ważną informację dla nas jako PKP Intercity. Pokazują frekwencje w danych pociągach, co pozwala nam je wzmocnić dodatkowymi wagonami, a więc zwiększyć liczbę miejsc siedzących dla podróżnych. W ten sposób zapewnimy odpowiedni komfort podróży naszym pasażerom – mówi Agnieszka Serbeńska, rzecznik prasowy PKP Intercity.

Zakup biletu z wyprzedzeniem to świetna okazja do skorzystania z puli biletów Super Promo, obowiązujących w pociągach Express InterCity Premium (EIP) i Express InterCity (EIC). Ich cena zaczyna się już od 49 złotych. Natomiast w ofercie Promo, której sprzedaż rozpoczyna się automatycznie po wyczerpaniu limitu biletów Super Promo, przewoźnik daje możliwość skorzystania z pociągów ekspresowych w cenie połączeń ekonomicznych – nawet o 55% tańszych w stosunku do ceny bazowej. To jednak nie koniec promocji. PKP Intercity posiada także ofertę Wcześniej-Taniej na wszystkie kategorie pociągów. W ramach tej promocji bilety z 30% zniżką można kupić w okresie od 30 do 21 dni przed odjazdem pociągu, z 20% zniżką w okresie od 20 do 14 dni przed odjazdem pociągu oraz 10% zniżką do 7 dni przed odjazdem pociągu. W przypadku wszystkich promocji obowiązują też ulgi ustawowe.

W okresie świątecznym pasażerowie mogą skorzystać również z biletów weekendowych PKP Intercity. Te obowiązują od godziny 19:00 dnia roboczego poprzedzającego dzień wolny od pracy do godziny 6:00 pierwszego dnia roboczego następującego po dniach wolnych. W  okresie świątecznym będzie to więc czas od Wielkiego Piątku wieczorem aż do wtorkowego poranka. Wybierając Bilet weekendowy za 81 zł można korzystać z przejazdów dowolnymi pociągami TLK i IC w drugiej klasie. Z Biletem weekendowym MAX można podróżować w drugiej klasie wszystkich pociągów PKP Intercity za 164 zł.

Ciekawym rozwiązaniem jest również Wspólny Bilet – usługa, dzięki której podróżni mogą kupić jeden bilet na całą podróż, a jego cena zostaje wyliczona w oparciu o jedną, zupełnie nową taryfę, obowiązującą u wszystkich przewoźników uczestniczących w ofercie. Degresywny charakter taryfy Wspólnego Biletu pozwala oszczędzić pieniądze a możliwość zakupu w jednym okienku biletu nawet na skomplikowane połączenie uprościć planowanie podróży i oszczędzić czas. Wspólny Bilet jest dostępny w kasach aż 7 przewoźników: PKP Intercity, POLREGIO, Kolei Mazowieckich, PKP SKM w Trójmieście, Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej, Kolei Wielkopolskich i Kolei Małopolskich. Usługa ta pozwala skorzystać z tysięcy połączeń, tak dalekobieżnych, jak i regionalnych.

Wielkanoc to okres przede wszystkim rodzinnych wyjazdów i powrotów do domu. PKP Intercity ma ofertę  Biletu Rodzinnego. Może z niego skorzystać grupa od 2 do 5 osób, w której jest dziecko poniżej 16. roku życia. Każdy wówczas otrzyma 30-procentową zniżkę na bilet.

PKP Intercity każdego dnia uruchamia średnio aż 383 pociągi. Przewoźnik na bieżąco monitoruje frekwencję w swoich składach i jeśli zachodzi potrzeba, w miarę możliwości, uzupełnia je dodatkowymi wagonami. Ponadto w okresie Wielkanocy do dyspozycji pasażerów będą informatorzy mobilni. W Wielki Piątek i w Poniedziałek Wielkanocny na dziesięciu dworcach w największych miastach Polski pomogą pasażerom ustalić dogodne przesiadki, znaleźć odpowiedni peron, a także będą służyć wszelką informacją pomocną w podróży.