Nowe biletomaty w tramwajach

Nowe biletomaty w tramwajach

24 marca 2019 | Autor: RD | Źródło: Tramwaje Warszawskie
PODZIEL SIĘ

Tramwaje Warszawskie zamontowały pierwsze nowe biletomaty w swoich pojazdach. Urządzenia są już w dziewięciu tramwajach, a kolejnych kilkadziesiąt pojawi się jeszcze w marcu.

Fot. TW

Montaż następnych kilkuset, który zostanie wykonany głównie w nocy, Tramwaje Warszawskie zaplanowały na kolejne miesiące, aż do września. To efekt realizacji umowy z Mennicą Polską na leasing 583 nowoczesnych biletomatów, podpisanej w listopadzie 2018 roku. Zamówienie może zostać powiększone o kolejne 178 urządzeń, które trafią do nowo zakupionych tramwajów. Wartość kontraktu, który obejmuje również kilkuletnią obsługę serwisową, to prawie 21 mln zł netto, z czego leasing wszystkich biletomatów (761 sztuk) to prawie 11 mln zł.

Płatności bezgotówkowe w Polsce i na świecie zyskują zwolenników. Z badań wynika, że aż 61 procent Polaków chce móc płacić kartą wszędzie. Z badań wynika także, że aż 58 proc. Polaków ma kartę płatniczą, a odsetek ten wzrasta znacznie jeżeli uwzględnimy mieszkańców dużych miast (powyżej 500 tys.), gdzie karty debetowe czy kredytowe ma aż 75 proc. mieszkańców.