Budimex rozpoczął rozbudowę zakładów produkcyjnych Danone dla marki Żywiec Zdrój

Budimex rozpoczął rozbudowę zakładów produkcyjnych Danone dla marki Żywiec Zdrój

25 marca 2019 | Autor: RD | Źródło: Budimex
PODZIEL SIĘ

To pierwszy kontrakt realizowany przez Budimex dla firmy Danone. Prace zakończą się w lutym 2020 roku. Kontrakt zakłada przebudowę i rozbudowę istniejącego zakładu produkcyjnego wody i napojów butelkowanych Żywiec Zdrój.

Fot. Budimex

Zakład zlokalizowany jest w miejscowości Wieprz w powiecie żywieckim. Kontrakt obejmuje również budowę infrastruktury towarzyszącej i uzyskanie pozwolenia na użytkowanie. Prace zakończą się w lutym 2020 roku. Obiekt będzie spełniał wszystkie najnowsze standardy z zakresu ochrony środowiska i technologii produkcji. Jest to pierwszy kontrakt realizowany przez Budimex dla firmy Danone. Kubatura obiektu wyniesie 100 tys. m3 a powierzchnia – 13 tys. m2. Wartość prac to 38 250 000 zł netto.

Budimex SA jest spółką z ponad pięćdziesięcioletnią tradycją, która ma znaczący udział w rozwoju gospodarczym Polski. W okresie 50 lat istnienia firmy zrealizowaliśmy tysiące nowoczesnych inwestycji infrastrukturalnych, kubaturowych i przemysłowych. Kultura innowacyjności, doskonalenie i kierowanie się zasadami zrównoważonego rozwoju pozwoliły nam zdobyć pozycję lidera polskiego rynku budowlanego. Jesteśmy obecni nie tylko na rynku polskim, ale też zagranicznym. Stopniowo zwiększamy swoje zaangażowanie w sektorze facility management (obsługa nieruchomości i obiektów infrastruktury) oraz gospodarki odpadami. Od 1995 roku nasza spółka notowana jest na warszawskiej GPW, a od roku 2011 wchodzi w skład indeksu RESPECT – najbardziej odpowiedzialnych spółek giełdowych. Jej inwestorem strategicznym jest hiszpańska firma o globalnym zasięgu – Ferrovial. W skład grupy wchodzą: Budimex Nieruchomości i Mostostal Kraków. Jesteśmy jednym z sygnatariuszy Porozumienia dla Bezpieczeństwa w Budownictwie – inicjatywy utworzonej w 2010 r., zrzeszającej największych generalnych wykonawców w Polsce w celu podniesienia poziomu bezpieczeństwa pracy w branży budowlanej.