Alstom dostarczy 41 pociągów regionalnych Coradia Lint do Bawarii

Alstom dostarczy 41 pociągów regionalnych Coradia Lint do Bawarii

25 marca 2019 | Autor: POM | Źródło: Alstom
PODZIEL SIĘ

Alstom podpisał kontrakt na dostawę 41 pociągów regionalnych Coradia Lint dla spółki Transdev do niemieckiego kraju związkowego – Bawarii. Pociągami będzie zarządzać spółka zależna Transdevu – Bayerische Regiobahn GmbH (BRB). Będą one kursować na trasach z Ausburga do Weilheim, Schongau, Ingolstadt, Eichstätt oraz Langenneufnach. Kontrakt wart jest ponad 150 mln euro.

Fot. Alstom

Budowa pociągów będzie odbywać się w zakładzie Alstomu w Salzgitter w Dolnej Saksonii. Ich dostawa planowana jest na wrzesień 2022 r. Nowy kontrakt oznacza, że Alstom będzie miał okazję świętować wyprodukowanie i dostawę tysięcznego pociągu regionalnego Coradia Lint – zdecydowanie najskuteczniejszego spalinowego zespołu trakcyjnego w Europie.

- Zamówienie złożone przez Transdev to kolejny bardzo ważny kamień milowy w historii sprawdzonego i cieszącego się popularnością pociągu Coradia Lint. Symboliczne znaczenie ma fakt, że tysięczny pociąg Coradia Lint trafi do tej samej spółki transportowej, co jego pierwszy egzemplarz w listopadzie 2000 r. Ten szczęśliwy zbieg okoliczności obrazuje przeszłe i obecne osiągnięcia pociągu oraz pokazuje, w jaki sposób produkt spełnia oczekiwania naszych klientów i ich pasażerów. - ocenia Jörg Nikutta, Dyrektor Generalny Alstomu na Niemcy i Austrię.

Nowoczesne i przyjazne środowisku pojazdy napędzane są przez silniki o mocy 390 kW, dzięki którym są one w stanie osiągnąć maksymalną prędkość 140 km/h. Dwumodułowe pociągi oferują łącznie 125 miejsc siedzących i są przestronne, co umożliwia łatwą podróż z rowerem. Mogą się one pochwalić jeszcze większym poziomem komfortu w porównaniu z kursującymi obecnie pociągami oraz, wychodząc naprzeciw potrzebom osób o ograniczonej sprawności ruchowej, zapewniają wszystkim pasażerom możliwość podróżowania z minimum ograniczeń.

Pociągi Coradia Lint obsługują od 2000 r. ponad 30 sieci w Niemczech, Europie i Kanadzie. Dzięki ciągłym usprawnieniom pociągi te oferują najwyższe standardy w zakresie bezpieczeństwa, poziomu hałasu i emisji CO2 oraz cechują się bardzo wysoką dostępnością. Coradia Lint należą do rodziny pociągów modułowych Coradia produkowanych przez Alstom w oparciu o ponad trzydziestoletnie doświadczenie i sprawdzone rozwiązania techniczne. Członkiem tej rodziny jest również Coradia iLint – pierwszy pociąg wodorowy na świecie. Dotychczas sprzedano ponad 2 800 pociągów Coradia, a prawie 2 300 z nich pozostaje w eksploatacji.