Jest umowa na projekt kolejnego wiaduktu w Sulejówku

Jest umowa na projekt kolejnego wiaduktu w Sulejówku

01 kwietnia 2019 | Autor: POM | Źródło: PKP PLK
PODZIEL SIĘ

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę na zaprojektowanie bezkolizyjnego skrzyżowania kolejowo-drogowego w Sulejówku. Wiadukt kolejowy zastąpi przejazd w ul. Krasińskiego. Inwestycja zwiększy bezpieczeństwo i zdecydowanie usprawni komunikację w mieście.  Projekt będzie gotowy w drugiej połowie przyszłego roku.

Fot. PKP PLK

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., Powiat Miński i Miasto Sulejówek podpisały umowę z Mosty Katowice sp. z o.o. na zaprojektowanie wiaduktu kolejowego w Sulejówku w ul. Krasińskiego. Bezkolizyjne skrzyżowanie drogi i toru zlikwiduje tzw. wąskiego gardło na mapie transportowej miasta. Sprawniej pojadą także pociągi. Wartość inwestycji to 1 135 000, 00 zł. PLK  sfinansują 50% kosztów w ramach projektu „Poprawa bezpieczeństwa na skrzyżowaniach linii kolejowych z drogami – etap II – część wiaduktowa”.

To nie jedyna inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. w Sulejówku dla zwiększenia bezpieczeństwa na skrzyżowaniu dróg i torów. Zakończono także prace projektowe dotyczące budowy wiaduktu kolejowego w al. Piłsudskiego. Nowy obiekt zastąpi dotychczasowy przejazd. Ogłoszenie przetargu na budowę obiektu planowane jest w drugiej połowie br. Zakończenie prac zaplanowano do 2022 r.

Inwestycje  prowadzone przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A w Sulejówku wpisują się w realizowany przez zarządcę infrastruktury kolejowej projekt poprawy bezpieczeństwa. Celem jest zastępowanie przejazdów kolejowo-drogowych skrzyżowaniami bezkolizyjnymi. PLK realizują ten program we współpracy z jednostkami samorządu terytorialnego i zarządcami dróg. W ramach projektu w aglomeracji warszawskiej bezkolizyjne obiekty powstaną także w Warszawie Rembertowie i w Warszawie Wesołej. PLK budują wiadukty i przejścia podziemne także w ramach Krajowego Programu Kolejowego na modernizowanych liniach  m.in. z Warszawy do Białystoku, Lublina i  Poznania.