Puszczykowo: śmiertelny wypadek na torach

Puszczykowo: śmiertelny wypadek na torach

03 kwietnia 2019
PODZIEL SIĘ

W wyniku wypadku są utrudnienia w ruchu pociągów w zachodniej Polsce. Nie jeżdżą składy między Luboniem a Mosiną. Zmiany są też na linii z Poznania do Wrocławia.

Fot. PKP PLK

PKP informują, że z powodu wypadku w Puszczykowie wprowadzono zastępczą komunikację autobusową do Mosiny. Z Poznania do Wrocławia pociągi jeżdżą inną trasą.

PKP wydały specjalny komunikat w tej sprawie:
O godzinie 15.50 na przejeździe kolejowo-drogowym pomiędzy Mosiną a Luboniem k. Poznania (trasa Wrocław – Poznań), karetka pogotowia wjechała pod nadjeżdżający pociąg relacji Katowice – Gdynia. Dwie osoby z karetki poniosły śmierć. Pasażerom i obsłudze pociągu nic się nie stało. Ze wstępnych ustaleń wynika, że urządzenia na przejeździe działały prawidłowo. Na miejscu pracują służby. Specjalna komisja wyjaśni okoliczności zdarzenia.

Jest przerwa w ruchu. W wyniku zdarzenia lokomotywa wykoleiła się jedną osią. Na odcinku pomiędzy Luboniem a Mosiną wprowadzono zastępczą komunikację autobusową. Pociągi dalekobieżne są kierowane trasą zmienioną przez Jarocin lub Ostrów Wlkp. O zmianach w komunikacji podróżni są informowani na stacjach i przystankach oraz w pociągach przez drużyny konduktorskie - podaje Głos Wielkopolski.