Regulacje Jak podróżuje się koleją w Polsce?

Jak podróżuje się koleją w Polsce?

15 maja 2019 | Źródło: UTK
PODZIEL SIĘ

Jeszcze przez dwa miesiące możesz przekazać swoją opinię na temat jakości obsługi i podróży koleją w Polsce. Do 15 lipca Urząd Transportu Kolejowego prowadzi badanie satysfakcji pasażerów kolei.

Fot. UTK

W opublikowanej ankiecie UTK zbiera oceny i opinie dotyczące sprzedaży biletów, komfortu podróży, jakości obsługi, bezpieczeństwa, oferty przewozowej czy udogodnień dla osób z niepełnosprawnościami oraz o ograniczonej mobilności. Badanie rozpoczęło się miesiąc temu i do tej pory otrzymaliśmy ponad 700 opinii.

Ankieta składa się z kilkudziesięciu pytań, a na jej wypełnienie potrzeba kilkunastu minut. Informacje zebrane dzięki ankiecie pozwolą na określenie zagadnień, które - zdaniem pasażerów - wymagają największej poprawy. Dane te będą również cennym źródłem informacji podczas opiniowania przez Prezesa UTK planów transportowych oraz umów o świadczenie usług publicznych (PSC) przygotowywanych przez organizatorów publicznego transportu zbiorowego.

Zachęcamy do podania również danych demograficznych. Wypełnienie tej sekcji nie jest obowiązkowe, jednak pomoże autorom podczas analiz otrzymywanych danych.

Formularz badania opinii pasażerów dostępny będzie do 15 lipca. pod adresem https://utk.gov.pl/ankieta