Uwaga Kierowco! Omijaj zatory na A4 pod Wrocławiem!

Uwaga Kierowco! Omijaj zatory na A4 pod Wrocławiem!

24 maja 2019 | Źródło: GDDKiA
PODZIEL SIĘ

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przypomina o trwającym remoncie autostrady A4 w rejonie Punktu Poboru Opłat Karwiany i tworzących się w związku z tym zatorach. Obecnie wyłączone z ruchu są trzy bramki na jezdni w kierunku Katowic, a ruch w rejonie PPO odbywa się jezdnią do Wrocławia w obu kierunkach.

"Apelujemy do kierowców podróżujących w kierunku Opola i Katowic o zjeżdżanie z autostrady możliwie jak najwcześniej i korzystanie z dróg alternatywnych lub wyznaczonego objazdu zalecanego dla pojazdów do 3,5 t."

Fot. GDDKiA

Dla kierowców stojących w zatorze zapewniona została woda pitna, która jest zlokalizowana w pasie rozdziału autostrady w okolicach przejazdów awaryjnych przed i za PPO.

"Jednocześnie podkreślamy, że przejazdy pojazdów nienormatywnych w czasie trwania remontu na PPO Karwiany nie są możliwe. W związku z pojawiającymi się przypadkami prób przejechania przez remontowany odcinek pojazdów nienormatywnych, Inspekcja Transportu Drogowego może przeprowadzać kontrole".- informuje GDDKiA.

Ostatni z prawie 80 kilometrów

Remont autostrady A4 w rejonie PPO Karwiany jest już ostatnim etapem prac na odcinku od Przylesia (granica z województwem opolskim) do Wrocławia. W poprzednich latach wyremontowaliśmy prawie 80 km autostrady na tym odcinku. Został około kilometrowy fragment w obrębie PPO Karwiany, a zakończenie prac planowane jest w pierwszym tygodniu lipca.