Jubileuszowy Dzień Dziecka w LOTOS Kolej

Jubileuszowy Dzień Dziecka w LOTOS Kolej

03 czerwca 2019 | Źródło: Lotos Kolej
PODZIEL SIĘ

W sobotę 1 czerwca odbyła się w Gdańsku 10. edycja Dnia Techniki Kolejowej z okazji Dnia Dziecka. Na bocznicy LOTOS Kolej pojawili się wyjątkowi goście – dzieci pracowników oraz najmłodsi okoliczni mieszkańcy, którzy mieli okazję bliżej poznać pracę kolejarzy.

Fot. Lotos Kolej

Dla wielu dzieci był to pierwszy kontakt z prawdziwym transportem kolejowym, inni to bardziej doświadczeni kolejarze, którzy od najmłodszych lat, rokrocznie w okolicach Dnia Dziecka odwiedzają gdańską bocznicę. Można było zobaczyć zarówno nowoczesny tabor, jak i przejechać się drezyną. Dzieci pracowników mogły zwiedzić miejsca, w których pracują ich rodzice – nastawnię, dyspozyturę i oczyszczalnię.

Olbrzymim zainteresowaniem cieszyły się przejazdy nowoczesnymi lokomotywami. Dzieci mogły zasiąść za sterami  BR 285 oraz Dragon 2. Ponadto, dużym przeżyciem dla uczestników były stanowiska LOTOS Straż i LOTOS Lab, dzięki którym mogły się wcielić nie tylko w rolę młodych kolejarzy, ale również strażaków i chemików.

Ci odważniejsi mieli możliwość zobaczenia bocznicy z lotu ptaka, dzięki 25-metrowemu podnośnikowi koszowemu przygotowanemu przez PKP Energetykę. Owacje na stojąco otrzymał gość specjalny Dnia Techniki Kolejowej – sponsorowany przez Grupę LOTOS Kajetan Kajetanowicz, który sprawdził też wiedzę uczestników imprezy z zakresu rajdów samochodowych.

Najmłodsi szczególnie upodobali sobie atrakcje dmuchane, takie jak zjeżdżalnie, basen z walcami, eurobungee czy malowanie buziek. Każde dziecko wychodziło z bocznicy uśmiechnięte, uzbrojone w przygotowane przez organizatorów gadżety.

Jak co roku zainteresowanie Dniem Techniki Kolejowej z okazji Dnia Dziecka było ogromne. Uśmiechnięte buzie dzieci, zadowolenie uczestników tego wydarzenia, głosy od naszych gości, że było fantastycznie, wiele przygotowanych atrakcji, dzięki którym mogli poznać tajniki kolejnictwa – to istota tego wydarzenia – podsumował Anatol Kupryciuk, prezes Zarządu LOTOS Kolej.