Lokomotywa uderzyła w samochód osobowy

Lokomotywa uderzyła w samochód osobowy

14 czerwca 2019 | Źródło: Kurier Kolejowy / PKP PLK
PODZIEL SIĘ

Dziś przed południem na warszawskiej Pradze PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przeprowadziły w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej "Bezpieczny przejazd - szlaban na ryzyko!" efektowną symulację zderzenia lokomotywy z samochodem osobowym. Na przejeździe kolejowo-drogowym przy ulicy Golędzinowskiej uczestnicy wydarzenia mogli zobaczyć, czym kończy się brak ostrożności na torach oraz śledzić z bliska pokaz akcji służb ratunkowych.

Fot. Paweł Zbierzchowski

Była to jednocześnie wspaniała okazja do zaprezentowania szerokiej publiczności skuteczności działania "Żółtej Naklejki PLK" - narzędzia które w ciągu roku funkcjonowania ponad sto razy ratowało ludzkie zdrowie i życie, pomagając służbom w interwencji, gdy kierowcy utknęli na przejazdach kolejowo-drogowych.

Uczestnicy śledzący wydarzenie to w większości przedstawiciele różnorodnych mediów, a przekaz  przez nich przygotowany może mieć kolosalne znaczenie w kreowaniu świadomości kierowców, zwłaszcza tych, którzy przejazd przez tory traktują jako rutynową czynność. Ta rutyna może zawieść a konsekwencje mogą być nieobliczalne.