Nowy projekt Muzeum Kolejnictwa na Śląsku - Nostalgia w miniaturze

Nowy projekt Muzeum Kolejnictwa na Śląsku - Nostalgia w miniaturze

17 czerwca 2019 | Źródło: Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku
PODZIEL SIĘ

W długi weekend czerwcowy Muzeum Kolejnictwa zaprasza na spotkanie ze środowiskiem modelarskim za całej Europy i do obejrzenia wielkiej makiety modułowej w skali 1:120 wielkości TT prezentowanej przez Grupę TT SILESIA i zagranicznych gości.

Fot. MPiK na Śląsku

Makieta umieszczona będzie w zabytkowej hali parowozowni tuż obok prawdziwych parowozów. Na makiecie będzie prowadzony ruch pociągów z zachowaniem zasad i przepisów obowiązujących na prawdziwej kolei. Prezentowany będzie tabor z II i III epoki modelarskiej odpowiadający czasom tuż po II wojnie światowej z zarządów kolejowych: Polski, Niemiec i Czechosłowacji. Będzie można obserwować i posłuchać pracujących modeli parowozów.

Ideą projektu pokazów na makietach modułowych jest udostępnienie oglądającym turystom przejeżdżających przed oczami pociągów, a zwłaszcza bliskości zespołowej obsługi prowadzonego na nim ruchu kolejowego  przy zapewnieniu jak najlepszej obserwacji i podziwiania kunsztu ich zbudowania. Z tego względu zestawiane makiety mają narzucony układ zapewniający bliski i bezpośredni dostęp do modułów, do operujących tuż za nimi maszynistów, dyżurnych ruchu.

Ponadto w dniach projektu dostępne będą stosika producentów modeli oraz inne makiety kolejowe. Muzeum Kolejnictwa na Śląsku zaprasza również do zwiedzania Muzeum i przejazdów po bocznicy naszym zabytkowym (i pełnowymiarowym!) taborem kolejowym!

Muzeum Kolejnictwa serdecznie zaprasza w dniach od 20 do 23 czerwca w godzinach 10 00 - 18 00.