Rozbudowa terminala CLIP

Rozbudowa terminala CLIP

18 czerwca 2019 | Źródło: Kurier Kolejowy/ Grupa CLIP
PODZIEL SIĘ

Rozbudowa terminala Clip Grup  nabiera tempa. Nowo wybudowane tory bocznicy szlakowej w Paczkowie to nowoczesny element infrastruktury terminala intermodalnego Clip Group. Bocznica posiadać będzie 3 tory, każdy o długości 750 metrów.  Będzie w pełni zelektryfikowana oraz wyposażona w system sterowania ruchem kolejowym SRK.

Fot. CLIP Group

CLIP Group to grupa podmiotów prowadząca działalność logistyczną w zakresie magazynowania, transportu i usług towarzyszących. Częścią CLIP Group jest CLIP Logistyka sp. z o.o., będąca operatorem logistycznym działającym w Swarzędzu, koło Poznania. Atutem firmy jest jej lokalizacja; CLIP Logistyka położona jest na trasie najważniejszego korytarza transportowego – linii E30, czyli II transeuropejskiego korytarza łączącego Rotterdam, Antwerpię, Warszawę, i dalej Moskwę i Pekin, a także na trasie korytarza Bałtyk – Adriatyk oraz blisko autostrady A2 Berlin – Warszawa i przy krajowej S5.

Dodatkowo tereny inwestycyjne CLIP Group (80 ha) w Swarzędzu objęte są Kostrzyńsko – Słubicką Specjalną Strefą Ekonomiczną. Lokalizowanie swoich przedsiębiorstw na terenie SSE pozwala na skorzystanie z ulg podatkowych dla inwestorów, a okres działania Specjalnych Stref Ekonomicznych w Polsce przedłużono do 2026 roku.

Obecnie działalność CLIP Logistyka skupiona jest na około 268.000 m2 powierzchni produkcyjno-magazynowych, podzielonych na sześć obiektów (52.000 m2, 30.000 m2, 38.000 m2, 36.000 m2, 34.000 m2, 53.000 m2, 25.000m2). Są to nowoczesne magazyny klasy A, wyposażone w system wysokiego składowania, nowoczesny transport wewnętrzny oraz suwnicę z wciągnikiem liniowym. Ponadto są całodobowo chronione i monitorowane systemem telewizji przemysłowej CCTV.

CLIP Logistyka od początku działalności specjalizuje się w obsłudze logistycznej najbardziej wymagających klientów; CLIP Group to inwestor Fabryki VW Poznań (Zakład 4 i Park Dostawców w Swarzędzu). Ponadto dzięki międzynarodowej licencji transportowej spółki z grupy CLIP, STS Logistic, możliwe jest zaoferowanie klientom transportu ich towarów po kraju, a także za granicę.