Dobiega końca remont autostrady A4 przy Punkcie Poboru Opłat (PPO) Karwiany pod Wrocławiem

Dobiega końca remont autostrady A4 przy Punkcie Poboru Opłat (PPO) Karwiany pod Wrocławiem

24 czerwca 2019 | Źródło: GDDKiA
PODZIEL SIĘ

Dzisiaj w nocy tj. z 24 na 25 czerwca 2019r. planowane jest zakończenie robót i związanych z nimi utrudnień na A4 przy PPO Karwiany.

Fot. GDDKiA

Ruch bez utrudnień

W godzinach wieczornych 24 czerwca 2019r. rozpocznie się usuwanie wszystkich elementów czasowej organizacji ruchu. Od 25 czerwca 2019r. ruch na autostradzie A4 w okolicy PPO Karwiany będzie odbywał się już bez utrudnień. 

Na koniec parking

Do wykonania w ramach zadania jest jeszcze remont parkingu przy PPO, z umownym terminem jego zakończenia do 4 lipca 2019r., jednak prace te nie będą powodowały utrudnień na autostradzie i samym PPO.

Remont - co zrobiono

Remont trwał od 20 maja br. i obejmował obie jezdnie autostrady A4 na dojazdach jak i cały plac PPO Karwiany w km 155+850 ÷ 156+950.

W ramach zadania wykonane zostały między innymi:

  • prace przygotowawcze i organizacyjne, w tym dokumentacja projektowa, projekty stałej i czasowej organizacji ruchu wraz z objazdami na czas robót, zapewnienie wody pitnej dla użytkowników drogi,
  • frezowanie warstw bitumicznych (ścieralna, wiążąca, podbudowa),
  • ułożenie podbudowy zasadniczej, warstw wiążącej i ścieralnej,
  • wymiana barier betonowych i plastikowych,
  • wykonanie oznakowania poziomego grubowarstwowego,
  • wymianę dylatacji bitumicznych na obiektach mostowych.

Wartość umowna inwestycji: 9 563 414,80 zł brutto.

Wykonawca: STRABAG INFRASTRUKTURA POŁUDNIE Sp. z o.o.

Wkrótce remont w woj. opolskim

Przypominamy, że w ostatni weekend czerwca rozpoczynają się pierwsze prace związane z remontem jezdni południowej autostrady A4 w województwie opolskim, tj. jezdni w kierunku Katowic, na wysokości Góry Św. Anny, pomiędzy węzłami Krapkowice i Kędzierzyn-Koźle. Na ponad 7-kilometrowym odcinku autostrady zostanie wykonany remont poszczególnych warstw nawierzchni jezdni. Oddanie do ruchu wyremontowanego odcinka jezdni południowej planowane jest do końca września br.