Nowe strony WTP i ZTM

Nowe strony WTP i ZTM

25 czerwca 2019 | Źródło: ZTM Warszawa
PODZIEL SIĘ

Od 25 czerwca dostępna jest nowa, testowa strona internetowa Warszawskiego Transportu Publicznego nowa.wtp.waw.pl. Zachęcamy do odwiedzenia nowej strony i podzielenie się z nami swoimi spostrzeżeniami i uwagami. Na zgłoszenia czekamy do końca września.

Fot. ZTM Warszawa

Niebawem miejsce obecnej strony internetowej Warszawskiego Transportu Publicznego zajmą dwie nowe – informacyjny, kompleksowy serwis dla pasażerów wtp.waw.pl i „firmowa” witryna Zarządu Transportu Miejskiego ztm.waw.pl.

Testowa strona Warszawskiego Transportu Publicznego jest dostępna pod adresem nowa.wtp.waw.pl. Można na nią wejść także z obecnej strony – kieruje na nią specjalny banner. Strona główna nowej witryny jest odpowiedzią na oczekiwania pasażerów dotyczące informacji, jakich szukają najczęściej i które powinny znajdować się „pod ręką”. Nowa strona została skonstruowana na bazie statystyk odwiedzin obecnej witryny. Po wejściu na testową nowa.wtp.waw.pl od razu jest dostęp do wyszukiwarki połączeń, komunikatów o aktualnej sytuacji komunikacyjnej w aglomeracji warszawskiej, informacji o bieżących zmianach w komunikacji oraz aktualności.

Główne menu strony zostało podzielone na sześć kategorii: „rozkłady, połączenia”, „bilety, opłaty”, „poradnik”, „dla turystów”, „aktualności” i „o WTP”. W prezentacji rozkładów jazdy wprowadzono kilka nowych rozwiązań ułatwiających wyszukiwanie informacji – oznaczenie, na poziomie wyboru linii, zmian w kursowaniu, możliwość dodania linii do ulubionych oraz przedstawienie na schemacie kursów wariantowych. Nowością są interaktywne mapy. Obecnie zaprezentowano na nich parkingi „Parkuj i jedź” oraz punkty sprzedaży biletów. Sukcesywnie publikowane będą kolejne mapy. Nowa jest także wyszukiwarka ulg. Wystarczy wybrać jak najwięcej warunków, jakie spełniamy, a system podpowie, jaki bilet kupić.

Na nowej stronie Zarządu Transportu Miejskiego nowa.ztm.waw.pl znajdą się natomiast informacje z zakresu m.in. zamówień publicznych, ofert pracy, konsultacji społecznych, projektów europejskich i inwestycji. 

Zachęcamy do wejścia na nowe strony, wyszukania informacji, a także do zapoznania się z nowymi rozwiązaniami i funkcjonalnościami. Będziemy wdzięczni za poświęcenie kilku minut za „przeklikanie” strony i przesłanie uwag, pytań i wszelkich wątpliwości na adres mailowy: nowastrona@ztm.waw.pl. Na zgłoszenia czekamy do 30 września.

Planowany termin zastąpienia obecnej strony internetowej Warszawskiego Transportu Publicznego nowymi wtp.waw.pl i ztm.waw.pl to październik.