Siemens Mobility rozszerza kontrakt z Newagiem na dostawę urządzeń pokładowych ETCS

Siemens Mobility rozszerza kontrakt z Newagiem na dostawę urządzeń pokładowych ETCS

02 lipca 2019 | Źródło: Siemens Mobility
PODZIEL SIĘ

Siemens Mobility oraz Newag SA podpisały aneks do umowy ramowej na dostawę do 100 dodatkowych urządzeń pokładowych ETCS do pojazdów nowosądeckiego producenta. Nowe systemy będą instalowane m.in. na lokomotywach Dragon 2 z dopuszczeniem zarówno na polskim, jak i części rynków europejskich. Jest to rozszerzenie umowy ramowej obu firm związanej z dostawą urządzeń pokładowych.

Fot. Siemens Mobility

Od 2016 r. firma Siemens Mobility dostarczyła blisko 200 urządzeń pokładowych Trainguard ETCS do lokomotyw i elektrycznych zespołów trakcyjnych nowosądeckiego producenta. Firmy podpisały aneks do obowiązującej umowy rozszerzając dostawę o kolejne 100 sztuk. Dostarczane rozwiązania Siemensa są zgodne z najnowszymi regulacjami europejskimi w zakresie ETCS poziomu 2 wzorca 3.

- Newag stawia na wysoce zaawansowane technologiczne rozwiązania, które tworzą jej przewagę konkurencyjną na europejskim rynku kolejowym. Cieszymy się na kolejne lata wspólnych działań – mówi Krzysztof Celiński, prezes Siemens Mobility Sp. z o.o.

- Siemens jest naszym sprawdzonym partnerem w wielu projektach. Zawierany aneks prowadzi do unifikacji pokładowej części systemów ETCS zabudowywanych w naszych pojazdach, tym samym redukując czas niezbędny na ich pełną implementację – mówi Józef Michalik, wiceprezes NEWAG S.A.

- Urządzenia pokładowe Siemensa są kompaktowe, oraz praktycznie bezobsługowe w procesie eksploatacji. Cieszymy się, że Newag ponownie obdarzył nas zaufaniem i będziemy wspólnie realizować bardzo wymagające projekty zabudowy systemów ETCS. Dotyczy to pojazdów dopuszczonych do eksploatacji nie tylko w Polsce, ale również w innych krajach. Posiadamy duże doświadczenie w integracji ETCS z poszczególnymi krajowymi systemami bezpieczeństwa, które chętnie wykorzystamy we współpracy z naszym partnerem – powiedział Radosław Oblizajek, kierownik rozwoju biznesu urządzeń pokładowych, pionu automatyki kolejowej w Siemens Mobility Sp. z o.o.

Aneks przedłuża okres obowiązywania umowy do końca 2023 r.