Rusza drugi przetarg na S7 Płońsk-Czosnów

Rusza drugi przetarg na S7 Płońsk-Czosnów

07 sierpnia 2019 | Źródło: GDDKiA
PODZIEL SIĘ

GDDKiA kontynuuje przetargi na wyłonienie wykonawców na przebudowę 35-kilometrowego odcinka obecnej drogi krajowej nr 7 pomiędzy Płońskiem i Czosnowem do parametrów trasy ekspresowej. Dziś do publikacji skierowany został przetarg na drugi z trzech odcinków.

Fot. GDDKiA

W miejscu DK7 powstanie S7

Przetarg na zaprojektowanie i budowę dotyczy drugiego, 12-kilometrowego fragmentu S7 pomiędzy węzłami Załuski i Modlin.  Ogłoszenie o zamówieniu trafiło do publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej, co oznacza, że postępowanie zostanie wszczęte w najbliższych dniach. Przetarg na zaprojektowanie i budowę pierwszego, blisko 13-kilometrowego fragmentu S7 pomiędzy węzłami Siedlin (pod Płońskiem) i Załuski zostało ogłoszone 5 sierpnia 2019 r.

Obowiązki zwycięzcy

Zadaniem wykonawcy będzie przygotowanie projektu budowlanego, uzyskanie niezbędnych decyzji, a następnie budowa 12 km drogi ekspresowej S7 o przekroju dwujezdniowym z trzema pasami ruchu, która powstanie w miejscu obecnej drogi krajowej nr 7. Wybudowane zostaną dwa węzły drogowe: Załuski i Ostrzykowizna. Powstanie fragment nowego przebiegu drogi krajowej nr 62 w rejonie węzła Ostrzykowizna. Ponadto wybudowane zostaną drogi równoległe do obsługi przyległego terenu, urządzenia ochrony środowiska i bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Nowe warunki dla wykonawców  

  • Wykonawcy dostają możliwość wyboru technologii nawierzchni
  • Inwestycja „pod ruchem” - dobra organizacja ruchu priorytetem
  • GDDKiA stawia na jakość i egzekwować będzie Warunki Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych

Dla zwiększenia konkurencyjności potencjalni wykonawcy S7 pomiędzy Płońskiem i Czosnowem mają możliwość wyboru rodzaju nawierzchni, czyli sami mogą zdecydować czy trasę główną zbudują betonową czy bitumiczną.. Oznacza to, że firma przystępująca do przetargu będzie mogła zastosować technologię, w której się specjalizuje i pod tym kątem dostosować ofertę.

Mniej utrudnień dla kierowców

Prace przy budowie drogi ekspresowej S7 Płońsk - Czosnów będą prowadzone pod ruchem i głównym założeniem jest zminimalizowanie utrudnień dla kierowców. W tym celu wykonawcy wszystkich trzech odcinków w pierwszej kolejności będą mieli za zadanie wybudowanie drogowego układu lokalnego, który umożliwi wykorzystanie go do prowadzenia ruchu. Podczas robót kierowcy będą mieli do dyspozycji po dwa pasy ruchu w każdym kierunku (dla odcinka I i II). W przypadku odcinka III dopuszczone będzie miejscowo zastosowanie trzech pasów w systemie o zmiennych kierunkach w zależności do natężenia ruchu.

Harmonogram

  • Postępowanie zostanie ogłoszone w trybie przetargu nieograniczonego.
  • Termin składania ofert został wyznaczony na 17 września 2019 r.
  • Planowane podpisanie umowy z wykonawcą (przy braku odwołań): luty 2020 r.