Multiconsult Polska jako Inwestor Zastępczy przy rozbudowie Lotniska Chopina

Multiconsult Polska jako Inwestor Zastępczy przy rozbudowie Lotniska Chopina

03 września 2019 | Źródło: Multiconsult Polska
PODZIEL SIĘ

Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” wybrało spółkę Multiconsult Polska na Inwestora Zastępczego przy realizacji rozbudowy bryły głównej Terminala i Pirsu Południowego. Inwestycja zostanie zrealizowana zgodnie z kompleksową analizą przepustowości Lotniska Chopina w Warszawie wraz z planem rozwoju.

Fot. Multiconsult Polska

Ponad 10,53 mln – tylu pasażerów skorzystało od początku 2019 roku z Lotniska Chopina w Warszawie – wynika z danych udostępnionych przez port w połowie sierpnia br. Jest to blisko o 600 tys. więcej niż w tym samym okresie w poprzednim roku. Właśnie m.in. dynamicznie rosnący ruch wpłynął na decyzję o rozpoczęciu inwestycji.

Multiconsult Polska, zgodnie z podpisaną umową, prowadzi kompleksowy i wielobranżowy nadzór inwestorski, sprawuje kontrolę nad realizacją działań pod względem technicznym, finansowym i organizacyjnym. Opierając się na obwiązujących przepisach, uzyskanych decyzjach administracyjnych, wymaganiach projektowych, wiedzy technicznej oraz długoletnim doświadczeniu, spółka świadczy szeroki zakres usług zastępstwa inwestorskiego.

Firma odpowiedzialna jest również za przygotowanie materiałów przetargowych, kosztorysów i harmonogramu prac. Istotna w powierzonym jej obszarze jest koordynacja w zakresie powiązań przedmiotowego zadania inwestycyjnego z projektami strefy operacyjnej lotniska oraz innych zadań związanych z polepszeniem przepustowości. Multiconsult Polska dopilnuje, aby zachowane zostały wymogi dotyczące standardów jakości oraz terminowości. Zadaniem spółki jest współpraca z nadzorami specjalistycznymi (m.in. Urzędem Lotnictwa Cywilnego) oraz innymi podmiotami, z którymi współdziałanie jest niezbędne przy realizacji danej inwestycji.

Jako Inwestor Zastępczy nasza spółka pełni funkcję niezależnego i bezstronnego eksperta, doradcy oraz konsultanta. Naszym obowiązkiem jest dążenie do tego, by realizacja zadania inwestycyjnego przebiegała planowo oraz według obowiązujących przepisów prawa. Wykonywanie prac dla Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze” to duża odpowiedzialność. Firma Multiconsult Polska po raz kolejny jest częścią przedsięwzięcia na taką skalę - powiedziała Renata Mordak, Dyrektor Pionu Transportu, Multiconsult Polska.

Przewidziany termin zakończenia prac to 31 grudnia 2022 roku.

 

Multiconsult Polska to multidyscyplinarna firma świadcząca usługi projektowe, nadzorowe oraz doradcze w zakresie projektów technicznych i ochrony środowiska, działająca w następujących branżach: transport i infrastruktura, budownictwo oraz przemysł, w tym sektor ropy naftowej i gazu. Filozofia firmy to utrzymanie najwyższej jakości realizowanych usług, z jednoczesnym zapewnieniem najwyższych standardów etycznych, poszanowaniem środowiska naturalnego oraz utrzymaniem wysokiego standardu bezpieczeństwa i higieny pracy.