Grupa PKP na Naradzie Ambasadorów RP

Grupa PKP na Naradzie Ambasadorów RP

07 września 2019 | Źródło: PKP S.A.
PODZIEL SIĘ

4 września br. przedstawiciele Grupy PKP wzięli udział w zorganizowanej przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych Naradzie Ambasadorów RP. Panel z udziałem kadry menedżerskiej kolejowych spółek dotyczył położenia Polski na mapie regionalnych i globalnych szlaków transportowych.

Fot. PKP S.A.

Część Narady, w której wzięli udział przedstawiciele kolei, składała się z panelu, podczas którego omówiona została prezentacja poświęcona zasobom spółek z Grupy PKP i inwestycjom ukierunkowanym na wykorzystanie potencjału polskiej kolei w obszarze transportu ładunków
i logistyki. Po prezentacja pt. „Polska na mapie regionalnych i globalnych szlaków transportowych. Duże szanse, duże wyzwania wygłoszona”, którą wygłosił Władysław Szczepkowski, pełnomocnik zarządu PKP S.A., odbyła się dyskusja.

Wśród głównych celów spotkania należy wymieć: wymianę informacji, wyznaczenie stanowiska
w zakresie inicjatyw i priorytetów w obszarze transportu oraz usprawnienie koordynacji działań w tej dziedzinie na poziomie MSZ i na szczeblu międzyresortowym, a także przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się fałszywych informacji nt. kondycji polskich firm transportowych i logistycznych oraz przepustowości polskiej infrastruktury punktowej.

Fot. PKP S.A.

W wydarzeniu wzięli udział: Władysław Szczepkowski – pełnomocnik zarządu PKP S.A., Robert Sobczak – członek zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych, Dariusz Sikora – członek zarządu PKP Linii Hutniczej Szerokotorowej, Jacek Rutkowski – prezes zarządu PKP CARGO Centrum Logistycznego Małaszewicze, Marek Całka – dyrektor Departamentu Współpracy Ekonomicznej MSZ oraz ambasadorowie w krajach strategicznych z punktu widzenia rozwoju transportu kolejowego.

Organizowane przez MSZ coroczne spotkanie ambasadorów ma na celu omówienie kierunków polskiej polityki zagranicznej oraz stanu realizacji zadań tej polityki. Tegoroczna edycja wydarzenia odbywa się w dniach 3-6 września.

Grupa PKP a międzynarodowe przewozy towarów

  • Spółki Grupy PKP blisko współpracują ze sobą w celu zaoferowania najlepszej możliwej oferty usług logistycznych.
  • Grupa PKP aktywnie uczestniczy w rozwoju łańcuchów dostaw poprzez udział
  • w organizacjach i porozumieniach międzynarodowych oraz prowadzeniu inwestycji infrastrukturalnych i taborowych.
  • Spółki z Grupy PKP wspólnie realizują projekty modernizacji infrastruktury, tworząc potencjał dla obsługi transportu międzynarodowego, aby w latach 2020-2023 umożliwić przejazd przez Polskę pociągów o długości 740 m z maksymalną prędkością do 100 km/h.
  • PKP S.A posiada najwięcej gruntów w Polsce w lokalizacjach istotnych dla rozwoju transportu międzynarodowego.

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł Specjalna oferta PKP Intercity dla rowerzystów Specjalna oferta PKP Intercity dla rowerzystów
Następny artykuł Za 19 mln zł dodatkowe prace na linii Oleśnica – Krotoszyn Za 19 mln zł dodatkowe prace na linii Oleśnica – Krotoszyn