PCC Intermodal uruchamia regularne połączenia intermodalne z Europy do Japonii i Korei

PCC Intermodal uruchamia regularne połączenia intermodalne z Europy do Japonii i Korei

10 września 2019 | Źródło: PCC Intermodal
PODZIEL SIĘ

W dniu 4 września o godzinie 13.00 na Forum Ekonomicznym  we Władywostoku, Prezesi FAR-EASTERN SHIPPING COMPANY PLC oraz PCC Intermodal SA podpisali list intencyjny, będący oficjalnym otwarciem współpracy firm w ramach uruchomionego połączenia multimodalnego pomiędzy Europą, Japonią i Koreą.

Prezes Fesco Aleksandrs Isurins (po lewej) i Prezes Zarządu PCCI Dariusz Stefański. Fot. PCC Intermodal

Połączenie, po zakończonych w sierpniu z sukcesem, testach, zapewnia wszystkim producentom możliwość dotarcia w 19 dni  z Europy do Japonii/Korei (i v.v.). Spółki w ramach serwisu gwarantują kompleksową obsługę łańcucha dostaw, od drzwi do drzwi, zapewniają pełne wsparcie logistyczne, dokumentacyjne i celne.
Ponad 10 000 km trasa została zaplanowana w oparciu o:

  • gęstą sieć codziennych, regularnych połączeń intermodalnych PCC Intermodal w Europie zachodniej 
  • serwis RŻD transsyberyjskim pasem kolejowym  flotę i codzienne połączenia Fesco na linii pomiędzy Własywostokiem, a ponad 40 portami Japonii oraz Koreą Południową.

Partnerzy do współpracy oprócz zasobów, wnieśli wieloletnią praktykę i zdobyte przez lata know-how. Zostały powołane specjalne sekcje do obsługi projektu, przeprowadzono testy operacyjne połączenia, a wszystko po to by zarówno klienci zainteresowani dużymi regularnymi ciągami, jak i mniejsi eksporterzy/importerzy mogli niezawodnie, z pewnością korzystać z alternatywnego rozwiązania intermodalnego, zarówno dla transportu jednego kontenera rocznie jak i całych grup wagonowych. Obecnie połączenie Europy z Japonią/Koreą przebiega regularnie 2 razy  w tygodniu. Docelowo spółki zamierzają oferować serwisy na bazie codziennej.
Obecnie rynek przewozów kontenerowych pomiędzy Europą, a Japonią/Koreą to ok. 5 mln TEU rocznie. Kontenery umożliwiają transport niemalże wszystkich rodzajów produktów bezpiecznie, bez uszczerbku na jakości, pewnie  i bez ograniczeń. Niezmiennie głównym modelem transportu na trasie pomiędzy Japonią a Europą pozostaje transport morski, ale dla tych produktów, które potrzebują pilnej dostawy, dwa razy krótszy transit time dziś  już może być ciekawą, dostępną od ręki alternatywą.